Otto Weiter má za sebou ťažké roky, počas ktorých prišiel o manželku, dvakrát ho zradilo srdce, prišla pandémia a teraz, keď sa konečne vyhrabal zo všetkých zlých udalostí mu diagnostikovali rakovinu. "Keď už bolo najhoršie za mnou, do toho bum – a dostal som rakovinu hrubého čreva. Na vyšetrení mi zistili, že mám dva nádory a obidva karcinogénne. Mám pocit, že väčší šok to bol pre Petru, bola z toho úplne zničená," povedal spevák pre Nový Čas s tým, že sa musel pripraviť aj na to, že zomrie.

Petra Maxim je jeho partnerka, v ktorej našiel spriaznenú dušu. Tesne predtým, než umelec dostal chorobu sa spolu pustili do prerábky domu. "Nebol som z toho zrútený. Boli Vianoce a my sme začali riešiť moju chorobu. Išiel som viac duchovnou cestou, chodievali sme s Peťou do kostola, zhovárali sme sa s farárom, modlili sme sa. Asi boli naše modlitby vyslyšané," hovorí s tým, že nakoniec všetko dobre dopadlo. S odstupom jedného mesiaca absolvoval dve operácie, počas ktorých mu nádory vybrali. Lekári sa síce obávali narkózy kvôli problémom so srdcom, no nakoniec prišla úžasná správa.

"Anestéziológovia hútali, ako ma uspať čo najlepšie, aby to moje srdce zvládlo. Paradoxne, vďaka predoperačným vyšetreniam som sa dozvedel aj pozitívnu správu. Pán doktor, ktorý mi vyšetroval srdce, sa zadíval na prístroj a vraví: „Pán Weiter, to nie je možné!“ Zostal som prekvapený a aj zľaknutý. Spýtal som sa, či niečo nie je v poriadku. A on na to: „Práve naopak! Neverím vlastným očiam, vy ste asi mimozemšťan!“ Srdce, ktoré ešte pred rokom pracovalo na 30 percent a lekári boli skeptickí, že to už lepšie nebude, dnes pracuje na 37 až 40 percent!" povedal s úsmevom. Aktuálne sa teší, z toho, že len v druhom štádiu a všetko je zatiaľ v poriadku. Jedenásť dní po operácií vraj spieval v Lučenci. "Všetko sa deje pre niečo a psychika je pre zdravie veľmi dôležitá," uzavrel. V našej galérii nájdete FOTOGRAFIE.