Je dôležité, aby mal človek vedľa seba niekoho, kto ho povzbudí vždy, keď stratí motiváciu ísť ďalej. A presne pre toto sa rozhodla aj mladá Marisa Hamamoto, ktorá si zaumienila, že bude povzbudením pre všetkých, ktorí milujú tanec, hoci sú imobilní.

Ako profesionálna tanečnica pri jednom z tréningov dostala mŕtvicu.
Ako profesionálna tanečnica pri jednom z tréningov dostala mŕtvicu.
Zdroj: instagram.com/marisahamamoto/

Marisu k tejto myšlienka doviedla vlastná, veľmi ťažká skúsenosť. Ako profesionálna tanečnica pri jednom z tréningov dostala mŕtvicu. Čakali ju dva mesiace v nemocnici, kedy pocítila, aké ťažké je byť od krku ochrnutá. Ako jedna z mála však mala šťastie, že jej stav bol len dočasný. S jej zmýšľaním a postojom k životu to však pohlo natoľko, že sa rozhodla urobiť radikálnu zmenu a svoju tanečnú kariéru vymenila za čosi ťažšie. Stala sa inštruktorkou tanca pre ľudí na vozíku.

Dnes jej školu navštevuje viac ako 200 tanečníkov.
Dnes jej školu navštevuje viac ako 200 tanečníkov.
Zdroj: instagram.com/marisahamamoto/

Krátko nato Marisa založila tanečnú školu Infinite Flow. Darovala ňou nádej všetkým, ktorí sú pripútaní na invalidný vozík. Tanec je pre nich snom a jeho výučba je v ich prípade oveľa náročnejšia. Marisa sa však napriek tomu rozhodla nevzdať. Dnes jej školu navštevuje viac ako 200 tanečníkov, ktorým sa aktívne venuje. Spoločne sa zúčastňujú mnohých vystúpení a súťaží po celom svete a kdekoľvek, kam prídu, žnú jeden úspech za druhým. Toto je dôkaz, že ľudské odhodlanie je skutočne nekonečné. Jediné, čo musíme, je nasledovať tých, ktorí nám ukazujú smer aj v časoch, ktoré nie sú najjednoduchšie.

Viac fotiek si môžete pozrieť vo FOTOgalérii.