Už tretí rok ho môžete počúvať každú nedeľu vo FUN rádiu, kde pozýva známe osobnosti aj ľudí, ktorí majú netradičné povolania či koníčky. Šarkanova relácia je momentálne v rádiu veľkým hitom a ak sa do nej započúvate, zabudnete aj obed dovariť. Skúsený moderátor, ktorý v tomto rádiu dlhé roky pracoval, sa doň vrátil po štrnástich rokoch práve s touto talkshow. „Som vďačný za korektné vzťahy, ktoré v rádiu mám, a cítim, že tu mám slobodu tvorby. Nikto mi nezasahuje do výberu tém ani hostí, pokojne môžem povedať svoje názory aj všetko, čo si myslím. Samozrejme, v medziach slušnosti, keďže ideme spoločne na obed,“ smeje sa skúsený spíker, ktorý si nahrávanie s hosťami užíva.

Zdroj: Laura Witteková

„Takmer nikdy to nerobíme naživo, neosvedčilo sa mi to. Ľudia potrebujú pohodu, aby sa uvoľnili, a tak si dohodneme termín, aby sa nikto nemusel ponáhľať. Niekedy si dokonca vopred vyberieme aj farbu vína, ktoré si pri tom otvoríme. Svoje čaro majú aj ranné nahrávania, tie sú tiež väčšinou spojené s jedlom. Záleží mi na tom, aby ani jedna strana nevnímala, že nás niekto nahráva. Chcem, aby to naozaj bolo o tom, že my dvaja sa dobre porozprávame. Aby tam bola uvoľnená atmosféra,“ prezrádza Šarkan, ktorý vždy radšej nechá vyniknúť hosťa a je čosi ako master of ceremony. Niekto, kto sa nepotrebuje predvádzať, ale celé to riadi. A čo je základom dobrého výsledku? Príprava.

Šarkan v akcii.
Zdroj: Laura Witteková

„Googlim, pýtam sa, zhromažďujem fakty. Snažím sa o hosťovi alebo o téme zistiť čo najviac. Niekedy sa dozviem aj to, čo sa ho notoricky všetci pýtajú a nerád o tom rozpráva. Robím si poznámky, napíšem si otázky a niekedy zavolám niekomu, kto sa v téme vyzná. Najlepšie sa improvizuje, keď je človek pripravený, no dôležité je aj pozorne počúvať odpovede,“ vysvetľuje Šarkan. Zoznam jeho hostí je nesmierne dlhý, existuje však niekto, koho v šou ešte nemal a rád by ho privítal? „Ten pán, o ktorom tu píšeš. Milan Markovič. To je otec komikov, standupistov, ale aj tých, ktorí kladú otázky a snažia sa vtipne glosovať. Tak verím, že sa raz dočkám.“

Čítajte viac:

VIDEOodkaz: Peter ŠARKAN Novák radí, ako si obmotať muža okolo prsta

6 známych slovenských mužov to povedalo na rovinu: Ženy, takto sa nám páčite!

Ďalší slovenský babyboom: Líder kapely a moderátor Šarkan bude otcom už druhý krát!