Obľúbené vysmiate krásky sme vyspovedali, čo milujú na lete najviac.

Existujú ľudia, ktorí sú letné, jarné alebo skôr zimné typy, do ktorej skupiny patríte vy?

KRISTINA: Ja milujem leto. Milujem slnko, more a v pohode znášam aj veľké horúčavy. Asi preto, že som sa narodila v auguste. Nie je nič lepšie, ako keď si oblečiem šortky alebo ľahké šaty a vyrazím niekde von.
BARBORA: Tiež som levica narodená v auguste, takže leto je u mňa top. Už ako dieťa som ho milovala a tešila som sa na oslavu narodenín, ktorú som aj tak nikdy nemala, lebo všetci kamaráti boli niekde na prázdninách. Ale keby som si mohla vybrať, v ktorom ročnom období môžem žiť, leto by suverénne vyhralo.
VERA: To si moja krvná skupina, pretože neznášam zimu. Som zimomravá a odkedy mám deti, môj odpor k zime je ešte väčší. Lebo naobliekať dve malé deti do studeného počasia je peklo, pri ktorom sa vždy nenormálne vyčerpám a spotím. Ja by som zimu pokojne zrušila a nechala si iba slnko a teplo.

Zdroj: Branislav Šimončík

Čo vám ako prvé napadne pri slove leto?

KRISTINA: Sloboda a voľnosť. A ešte letné festivaly a vystúpenia open air, na ktorých rada spievam.
VERA: Palmy, more a piesok. A západ slnka nad hladinou. Viem, je to gýč, ale mne sa nikdy nezunuje. V Tel Avive, kde sme s manželom a deťmi bývali, som si ho dokonale užila.
BARBORA: My na Slovensku síce more nemáme, ale aj pre mňa je to symbol leta. A k tomu bazény, kúpaliská a terasy. Keď sa vonku konečne oteplí, pre mňa sa končí interiérová sezóna. V lete nehrozí, že by som išla do kina alebo doma s Amiou pozerala rozprávky, my sa vtedy sťahujeme von. K bazénu, opekať do prírody, na terasu s kamarátmi. Zavriem dvere bytu a ide sa na vzduch.

Spomeniete si na svoje najkrajšie leto?

BARBORA: To po mojej maturite. Vtedy som išla do New Yorku, kde býva moja sestra. Aj som sa tam pokúšala brigádovať v bagetérii, ale po prvom dni som to vzdala, pretože som ich angličtine nerozumela. Ale počasie a krajinu som si užila a pre mňa je toto leto stále v kolónke top.
KRISTINA: Ja mám super zážitky spred dvoch rokov, keď som v Taliansku nakrúcala film Život je život. Točili sme na pirátskej lodi priamo na mori. V to leto rok som nemala ani žiadnu dovolenku, ale ani mi to nechýbalo, pretože ma nabila tá úžasná energia z fimovačky. A v Toskánsku sa mi tak páčilo, že som tam prišla aj vlani.
VERA: Tých bolo veľa. Keď som mala dvanásť, naši ma poslali do Londýna za rodinou, aby som sa naučila po anglicky. A ja som bola z tej krajiny aj z tej atmosféry úplne hotová. Potom som o tri roky neskôr išla na letný kemp do Ameriky, kde som si aj trochu poplakala, ale bola to skvelá škola života. No a nikdy nezabudnem na výlet po Európe. To sme s kamarátmi cestovali po veľkých mestách a prešli sme Berlín, Paríž, Lisabon, Benátky. A aj keď sme spávali vo vlaku a umývali sa na staniciach, mám na tie časy perfektné spomienky.

Teraz si predstavte, že je prvého júla a vy máte týždeň voľna. Čo podniknete?

BARBORA: Určite by som vyrazila k moru. Už sa mi stalo, že sme jednu sezónu dovolenku pri mori vynechali a ja som to celý rok cítila. Akoby mi chýbal vitamín D. Odvtedy si na to vždy nájdem čas, aj keby som mala ísť sama. Ten pocit, keď malá zaspí a ja mám pre seba dve hodiny, keď si môžem sadnúť pod slnečník, vyložiť nohy a čítať knihu, je na nezaplatenie.

Zdroj: Branislav Šimončík

VERA: Ja by som najskôr vyrazila na dobrý festival. Bez detí a aspoň na tri dni. Len by som potrebovala normálnu posteľ, pretože bývanie v stane nie je nič pre mňa. A potom by som zbalila muža aj deti a dali by sme si parádny road trip. Napríklad po Škandinávii.
KRISTINA: Aj ja milujem vodu a more, často som chodila do Chorvátska, ale posledné roky mi to nevyšlo. A tak si to vynahrádzam aspoň tým, že idem na pár dní do Tatier alebo na Oravu. Ale voľno by som asi strávila na východnom Slovensku. Moja rodina má chatu na Domaši,tak by som tam leňošila s mojimi úžasnými krstniatkami.

A teraz si vyberte – leňošenie pri vode alebo aktívna dovolenka? Vydržali by ste napríklad mesiac nič nerobiť?

KRISTINA: Možno pár dní. Ale potom by som si asi obula kolieskové korčule alebo trošku pracovala. Bývame v domčeku v Ivanke pri Dunaji, kde si kedykoľvek môžem ľahnúť na terasu, takže opaľovanie mi nie je až také vzácne.
VERA: Jasné. Ja som leňošivý typ. Pokojne vydržím ležať pod slnečníkom. Pamätám si, že keď sme boli s mojím manželom na svadobnej ceste v Afrike, na každý deň naplánoval fakultatívne výlety. Vstávali sme o štvrtej ráno kvôli východu slnka, kvôli safari a ja som si po niekoľkých dňoch dupla. Že je to aj moja svadobná cesta a že si chcem oddýchnuť. Tak som si ľahla na pláž, obložila sa farebnými kokteilmi a neodišla som odtiaľ, kým som neprečítala všetky babské časopisy.
BARBORA: Nič nerobiť s dieťaťom sa úplne nedá. Ale moja päťročná Amia je už taká parťáčka, že si to spolu vždy vieme užiť.

A čo plány na túto letnú sezónu?

VERA: Ja som aj minulé prázdniny s mojimi dvoma synmi strávila na Slovensku a povymetali sme všetky kúpaliská v Bratislave. Vlastne som sa vrátila do detských čias a vychutnala som si to s kofolou, langošmi a všetkým tým, čo ku kúpaliskám patrí. A mám to v pláne aj toto leto.
KRISTINA: Diár mám plný, každý víkend koncertujem a robím na novom albume, takže moje leto bude dosť pracovné. Možno v septembri vyrazím na pár dní do Chorvátska. A ak to nevyjde, nevadí, ja si to viem užiť aj pri práci. Doma nemám svoj kávovar, tak každé ráno chodím do obľúbenej kaviarne, kde relaxujem a počúvam hudbu. V lete mi k šťastiu stačí krásne počasie. Ako si to nastavíš, tak to máš.

Zdroj: Branislav Šimončík

BARBORA: Budem aj dosť pracovať, ale inak terasy a opekačky s kamošmi, kúpaliská s Amiou a prvé dva augustové týždne dovolenka v Chorvátsku. Len škoda, že leto vždy trvá tak krátko. Ja by som ho brala celý rok.

Čítajte viac:

Čoho sa najviac boja slovenskí športovci pred olympiádou? A vírus Zika to nie je