Tak ja sa chválim, že budem mať prvýkrát vo svojom tridsaťšesťročnom živote byt podľa seba, že konečne budem mať naozajstnú kuchyňu s najväčšou chladničkou na svete, že budem mať sušičku na bielizeň, ktorej budem dávať každý večer pred spaním pusinku na dobrú noc, a ľudia takto reagujú. Pritom ja nie som hrabač majetkov a vecí… Prerábanie napriek tomu, že je drahé, nie je materiálna záležitosť. Je to domov. A ten je v srdci. Zvládnem to všetko v pohode, veď čo je na tom, mám na to majstrov, nebudem sa ničoho dotýkať, lebo inak by sme prerábali naozaj pol roka. „A vždy to trvá dlhšie, ako sa povie na začiatku, a minimálne o tretinu sa to predraží!“ Ale prosím vás! Ja mám na to dizajnérske štúdio a pán z toho štúdia má rád nemeckú presnosť. Tak mi povedal hneď na začiatku. Ja mám rada španielsku siestu a portugalské víno, tak ma nestresujte!

Kristína Tormová po prerábke bytu: To si nevieš predstaviť. To musíš zažiť. A prežiť!
Zdroj: Archív K.T.

Autor archív K.T.

Ľudia sú takí neprajní! A navyše majú pravdu. Vo všetkom, čo hovorili. Keď som tento článoček začala písať, sedela som na zemi na matraci, na ktorom už tri mesiace spíme v podnájme, kde čakáme na zázrak. Nie na dieťa, na domov. Vynášala som von mravce, ktoré chcú evidentne bývať s nami, a myslela na to, ako nám netečie teplá voda, ako na sporáku fungujú len dve platne, ako práčka nevie poriadne žmýkať, ale zato perie dlho, a že sušíme na troch sušičoch tri dni, ako sa mi neoplatí umývať podlahy, lebo o päť minút mám zase čierne nohy, lebo bývame na prvom pochodí nad hlavnou cestou a MHD je psycho. Myslela som aj na to, že tá minichladnička by mi nemusela mraziť potraviny a že ani kolobežka v kuchyni veľkej meter krát meter nie je bohviečo. Nie, nesťažujem sa. Na intráku som nikdy nebývala, tak ma to dobehlo v tridsaťšestke. Len chcem ísť domov. E. T. volá domúúú!

Kristína Tormová po prerábke bytu: To si nevieš predstaviť. To musíš zažiť. A prežiť!
Zdroj: Archív K.T.

Autor archív K.T.

K. T. volá domúúú. Skutočne som chcela rekonštrukciu zvládnuť s nadhľadom. Nie vždy sa to dalo. Krízy: prvá vtedy, keď nám povedali, že nám mohol strop kedykoľvek džubnúť na hlavu. Druhá, keď sa zistilo, že v byte je niekoľko poskrývaných elektrických škatuliek, ale, chvalabohu, nikoho nezabili. Voda z vane odteká do kuchyne. Tá vaňa však za to nemohla. Mala asi meter na dĺžku a vlastne to bol hlúpy väčší lavór. Treba povedať, že som revala od šťastia, keď mi povedali, že máme zbytočne znížený strop o 45 centimetrov, lebo sa niekomu pred nami nechcelo zasekávať do stropu elektrinu, a tak nám po prerobení nebude zakrývať zvrchu pätinu okna. Posledná bola, keď som v pyžame otvárala majstrom, spala v prachu vedľa práčky a raz som si zdriemla aj na zemi na kartónoch. Dnes som žena s vlastnou kuchyňou. Celý dom bude tučný z toho, ako budem variť. Som žena s normálnou vaňou, so stenami bez plesní, ktorá sa tvári, že splnila sen o detskej izbe svojim deťom, no pritom ho nenápadne a oneskorene splnila sebe.

Kristína Tormová po prerábke bytu: To si nevieš predstaviť. To musíš zažiť. A prežiť!
Zdroj: Archív K.T.

Autor archív K.T.

Žena, ktorá má na podlahe jednu súvislú farbu a nie diery a ktorá má trám uprosted kuchyňoobývačky, na ktorý sa dá vešať dolu hlavou (v rámci vzdušnej akrobacie, aby sme si rozumeli). Prerobili sme. Slzy, pot a plač. Slzy moje, pot našich skvelých majstrov a plač tiež môj. Aj ten od šťastia, že je to za nami. Ono, nech prerábaš, ako prerábaš… Ak sa ma niekto opýta, aké to bolo, poviem len: „To si nevieš predstaviť. To musíš zažiť! Prežiť.“ Som žena, ktorá má rodinu a bezpečný, pokojný (to druhé preháňam) domov. A ktorá raz bude mať v byte aj dvere. Už nám na ne neostalo. Nevadí, aspoň budeme pokope. Budeme žiť šťastne bez dverí a hádam nás ani kako nerozdelí.

Kristína Tormová po prerábke bytu: To si nevieš predstaviť. To musíš zažiť. A prežiť!
Zdroj: Archív K.T.

Autor archív K.T.

Čítajte viac:

Zhrozená Kristína Tormová sa ide súdiť: ,,TOTO je už priveľa! Môj pohár trpezlivosti pretiekol..."

Ako vyzerá kancelária najznámejšej blogerky sveta? Nazrite do štýlovej pracovne Chiary Ferragni v Miláne

ŠOK: Speváčka Jessie J dojala fanúšikov bolestivým priznaním. Čo odhalili lekári?

Šokujúce odhalenie: 10 celebritných párov, o ktorých ste netušili, že boli manželia!

Plodná jeseň v šoubiznise: Pozrite sa, ktoré známe ženy sa stali v posledných dňoch mamami