Britská kráľovská rodina, rovnako ako aj celý svet, zažíva v posledných dňoch krušné chvíľe. Našťastie, všetko bolo "božsky načasované" a tak si Harry a Meghan stihli splniť všetky svoje posledné kráľovské povinnosti. Bývalá americká herečka však do Anglicka pricestovala bez syna, čo mohlo spôsobiť ďalšiu nečkanú situáciu. Krátko po tom, ako sa vrátili späť domov, totiž kanadská vláda uzavrela hranice, a tak by bol pre nich príchod do krajiny nemožný.

Rozhodnutie nechať prvorodeného syna Archieho v Kanade a pricestovať do veľkej Británie bez neho opäť naštrbilo rodinné vzťahy. Kráľovná Alžbeta II. totiž rátala aj s jeho návštevou, keďže sa s pravnukom dlhšie nevidela. Kráľovský pár sa tak rozhodol z dôvodu preventívnych opatrení a dlhého letu, ktorý by mohol mať negatívny vplyv na jeho imunitu.  Počas uplnyulého víkendu sa však pre rázny krok rozhodla aj ona so svojim manželom princom Philipom, kedy opustili kráľovský palác a presunuli sa do domácej karantény v sídle Windsor, kde budú spoločne tráviť najlbižšie dni.

Podľa analytikov bude podobná situácia pretrvávať minimálne do leta. Pre Harryho a Meghan to znamená, že sa so zvyškom svojej rodiny istý čas nebudú môcť stretávať. Manželia sa medzitým oficiálne s kráľovskými povinnosťami rozlúčia koncom tohto mesiaca.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.