Prvý následník britského trónu sa momentálne nachádza v karanténe na kráľovskom panstve Balmoral v Škótsku, kde je izolovaný  od všetkých členov svojej rodiny vrátane manželky. Vojvodkyňa Camilla sa na koronavírus nechala rovnako otestovať, pričom výsledky boli negatívne.

Princ údajne vykazuje len mierne príznaky ochorenia a cíti sa dobre. Nie je však možné zistiť kedy a ako sa mohol nakaziť. Britské média však poukazujú na fakt, že sa 10. marca stretol s monackým kniežaťom Albertom II., u ktorého bol tak isto pred niekoľkými dňami potvrdený nový koronavírus.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Around the world, the response from people in every walk of life, to protect and look out for their communities has been inspiring. None more so than the brave and dedicated healthcare workers on the frontline, risking their own well-being to care for the sick and fight COVID-19. Wherever you are in the world, we are all incredibly grateful. For all of us, the best way we can support health workers is to make sure we do not make their job any harder by spreading this disease further. No matter where you are, the @WHO have shared some guidelines that can help. You may have seen or heard these before, but they are as important today as ever. Please click our link in bio for more information from @WHO

Príspevok, ktorý zdieľa The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Britská kráľovská rodina možný výskyt ochorenia nepodceňovala a vopred sa naň pripravovala. Kráľovná Alžbeta II. (93) sa spoločne so svojím manželom princom Philipom (98) rozhodla opustiť Buckingamský palác a presunúť sa do domácej karantény v sídle Windsor. Členovia sa tak od seba postupne izolovali, pričom rázne rozhodnutie urobila aj vovjodkyňa zo Sussexu s princom Harrym. Počas poslednej návštevy Anglicka s cieľom splniť si všetky posledné kráľovské povinnosti, nechali z preventívnych opatrení svojho 10- mesačného syna doma v Kanade. V zhľadom na aktuálnu situáciu je teda otázne, kedy sa rodina zíde opäť v zdraví.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.