Jednou z takýchto "policajtiek" je aj stylistka Andrea Ziegler. Keďže aj ona sa plesu zúčastnila, išla tak s kožou na trh, a preto by sa patrilo, aby si niekto posvietil aj na jej outfit.

V Emme sme preto oslovili nášho kolegu, Lukáša Kimličku, ktorý je na módu ten najpovolanejší. Keďže Lukáš vyštudoval na vysokej škole módne návrhárstvo, patrí medzi najúspešnejších a najuznávanejších módnych dizajnérov na Slovensku, styluje módne editoriály a celebrity už viac ako 10 rokov, môže si dovoliť zhodnotiť outfity iných a jeho názor má váhu.

Priznám sa, že módne polície od istého momentu nerobím a nerád hodnotím ľudí a ich oblečenie. Som toho názoru, že nech si každý nosí to, v čom sa dobre cíti a v čom sa sám sebe páči. Netreba sa držať módnych trendov ani názorov "odborníkov" na módu. A teda ani toho môjho. Je to čisto môj subjektívny názor a pocit.

Prečítal som si niekoľko Andreiných hodnotení na dámy z Plesu v opere a v mnohom s ňou nesúhlasím. Nemyslím si, že je fér hodnotiť niekoho nedostatky čo sa týka postavy a hlavne, je neslušné nazvať niekoho matrónou. Pani Ziegler sa vo svojich hodnoteniach veľmi rada oháňa protokolom a často si protirečí.

Andrea Ziegler, módna stylistka.
Zdroj: ORANGE

Ak by som mal jej plesový outfit rozmeniť na drobné, tak začnem šatami, ktoré v žiadnom prípade nemôžem označiť titulom plesová róba. Toto sú šaty ušité zo strečového lacného zamatu, jednoduchého strihu a chýba im noblesa a presne to, čo sa od plesovej róby očakáva. Ako skúsenému krajčírovi mi najviac bije do očí ten lem, ktorým je zapracovaný horný okraj šiat v oblasti dekoltu a mám pocit, že jej idú každú chvíľu spadnúť. Keďže už vidno nad rukávom aj kus pazuchy, čo naozaj nepôsobí príliš esteticky.

Ďalej je to veľmi nešťastná dĺžka šiat. Je vidieť, že šaty sú jej veľmi dlhé a pri chôdzi si ich zrejme musela držať, pri najhoršom si na ne musela stúpať: Ak nie ona, stojí jej na nich partner. Plesová róba má byť podľa protokolu dlhá a to znamená že dolný okraj má vpredu končiť presne po zem a vzadu môžu šaty pokračovať do vlečky. Samotný strih šiat je vlastne žiadny. Je to len elastická tuba s dvomi rukávmi a to si myslím že je na takú udalosť akou je ples skutočne málo. Ak by išlo o inú akciu, povedzme galavečer OTO, tak sú tieto šaty dobrým riešením.

Andrea Ziegler s partnerom.
Zdroj: Instagram/zieglerka

Ďalej by som dal do pozornosti kabelku. K plesovej róbe patrí vždy aj plesová kabelka, ktorá je malá a listová, poprípade mešec. Kabelka musí mať retiazku na zavesenie na rameno (možno ju táto mala vo vnútri). No v každom prípade toto nie je plesová kabelka. Je príliš veľká a hodí sa skôr na menej slávnostné udalosti, možno tak na večernú koktejl párty. Určite by som túto kabelku plesovou nenazval.

Samotná farebná kombinácia mi príde prvoplánová. K modrým šatám a červenej kabelke mi už chýbajú len biele lodičky. Ale tak to už je osobnou vecou a vkusom nositeľky.

Keď už sa pani Ziegler tak rada oháňa protokolom, tak podľa protokolu k plesovej róbe má byť výčes.
Zdroj: Instagram/zieglerka

Čo sa týka zvolených šperkov, k šatám s takto odhaleným dekoltom a nahými plecami je vhodný náhrdelník. Nemusí byť výrazný, ale k tomuto typu šiat by to bola správna voľba.

Samotná vizáž je podľa mňa skvelá. Jediné ,čo by som vytkol, sú rozpustené vlasy. Keď už sa pani Ziegler tak rada oháňa protokolom, tak podľa protokolu k plesovej róbe má byť výčes. Bohužiaľ ,toto pravidlo nie je cudzie len jej, ale asi aj 50 percent ďalším dámam na plese. Na zváženie sú aj okuliare, ktoré síce sú štýlové, no jej snahu o imidž hollywoodskej divy totálne zabili.

Ak by som to mal  zhodnotiť ako celok, povedal by som, že Andrea, ktorá by mala byť príkladom a ukázať všetkým, ako to má vyzerať, to jednoducho nezvládla. V kontraste s jej osobnými hodnoteniami by som povedal že vodu káže, víno pije.

Pozrite si v FOTOgalérii ďalšie módne kreácie v podaní stylistky Andrey Ziegler.