Na začiatku málokto fandil ich vzťahu

Aj keď obaja sú z úplne iných svetov, vraj na nich sedí pravidlo, že protiklady sa priťahujú. No aj oni museli urobiť kompromisy, aby svoj partnerský život vedeli zladiť. „Je to prirodzené. Najväčšie kompromisy však asi prídu, keď už nepôjde len o nás dvoch, keď sa nám narodia deti,“ pripomína Tomáš a priznáva, že  zatiaľ sa obaja naplno venujú svojej práci. Vlaďa bola jednou z najbližších spolupracovníčok bývalého prezidenta, dnes rozbieha na Spiši projekt pre ženy, ktoré si v regióne ťažko hľadajú uplatnenie, jej partner stále hráva hokej za český tím Pardubice, takže zatiaľ je ich manželstvo skôr o láske na diaľku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes som si prečítala článok o hokejovom zápase, kde na ľade zaznelo: “Cikáne!” a v tom tréner zavelil, že zápas nedohrajú a idú do šatne. “Žijeme ve 21. století a to, co se stalo v závěru, nás opravdu naštvalo. Proto jsme se rozhodli odvést tým do kabiny. Jsme jedna parta, jedna rodina a k žádnému z členů naší rodiny si nikdo nesmí nic podobného dovolit," uviedol k svojmu rozhodnutiu trenér Vitkovic Jakub Petr. Veľmi dôležité gesto. Odkedy som s Tomášom, veľmi pozorne si všímam ako si rasizmus a urážky žijú v športe potichu svojim životom. Treba o tom nahlas hovoriť a netolerovať to. Tomáš začína v Třinci svoju tretiu sezónu. Mám to tam veľmi rada. Slezsko sa stalo našim druhým domovom. Fascinuje ma ako na malom kúsku zeme bežne počujem slovenčinu, češtinu, aj poľštinu uprostred jednej konverzácie. Všetkým trom národnostiam sa tam žije spokojne. O to viac ma mrzí, keď počujem, že na ľade niekto uštipačne nadáva druhému do “Slováka, Čecha alebo Poláka” s rôznymi vulgárnymi prívlastkami. Vždy to potom hovorím Tomášovi, a on nad tým mávne rukou a vraví mi, nech tomu nevenujem pozornosť. Mne to však nedá. To v akom svete budeme vychovávať naše deti sa nerozhoduje za dverami nášich domov a bytov. Formujeme ho vždy a všade. Aj na štadióne kde si nadávame, aj na ulici, kde zahodíme špak na zem namiesto do smetí, aj v škole, reštaurácii, úrade, všade naokolo. Výnimky nie sú. Buď sa budeme snažiť o slušnosť vždy a všade, alebo budeme potichu podporovať nenávisť kývnutím ruky a mlčaním. Tréner @hcvitkovice sa rozhodol pre prvú možnosť, a ja s ním úplne súhlasím 👍🏼.

Príspevok, ktorý zdieľa Vladimira Marcinkova (Ledecka) (@vladimira.marcinko),

Aký je ich recept na harmonický a fungujúci vzťah? „Vytvárať si príležitosti, aby sme mohli spolu tráviť čas. Nechceme len sedieť veľa seba, ťukať do telefónu, ale potrebujeme sa rozprávať, robiť si radosť zážitkami, mať spoločné koníčky,“ vysvetľuje šikovný športovec a jeho manželka Vlaďa ho dopĺňa slovami, že sa jeden od druhého navzájom učia. „Existuje skvelá kniha o vzťahoch od Ivana Štúra a volá sa Kto chce žiť, nech sa kýve. Odporúčam ju všetkým, ktorí hľadajú návod na fungujúci vzťah. My sa jej snažíme držať, lebo je v nej veľa pravdy.“

Pokračovanie článku na ďalšej strane.