Najjužnejší región Portugalska s mestom Faro je skutočný dovolenkový raj pre milovníkov prírody, slnka a mora. Načerpať nové sily a vychutnať si preslávené portské víno, ktoré v krajine tečie doslova potokom, sem prichádzajú hudobné esá ako Madonna, Peter Andre, Pixie Lott aj Niall Horan, ktorého minulé leto zazreli v reštaurácii Bovino Steakhouse vo vychytenej lokalite Quinta do Lago, a celý zástup slávnych futbalistov.

Počas letnej sezóny privíta Algarve zhruba sedem miliónov zahraničných návštevníkov.
Zdroj: Shutterstock

Ak ste fanúšikom tohto športu, Algarve už určite máte v hľadáčiku rovnako ako Wayne Rooney, ktorého viackrát videli v plážovom bare Izzy’s. Letné sídla tu vlastnia futbalisti Michael Owen aj Cristiano Ronaldo a Luís Figo dokonca celý rezort.

Algarve má v dovolenkovom hľadáčiku množstvo športovcov.
Zdroj: Shutterstock

Algarve je najpopulárnejšou turistickou destináciou v krajine a počas letnej sezóny privíta zhruba sedem miliónov zahraničných návštevníkov. Obľubujú ho rodiny s deťmi, pre ktoré je tu kopa atrakcií, aj mladí nadšenci nočného života. Je predsa dobre známe, že Portugalčania sa vedia zabávať a sú nesmierne pohostinní, čo z nich robí skvelých adeptov na vašu najbližšiu dovolenku.

Fotky z tejto populárnej dovolenkovej destinácie si pozrite v našej FOTOGALÉRII.