Spevák Miro Jaroš sa netají svojím pozitívnym vzťahom k mamine, trávi s ňou všetok voľný čas. Odporné slová ľudí na sociálnych sieťach ho ale nahnevali natoľko, že viac nemohol zostať ticho.

FOTOGRAFIU Mira s maminou, ktorá vyvolala vlnu kritiky, nájdete v GALÉRII.

,,Niekto ma označil v komentároch pod článkom, ktorý vyšiel o mne a mojej mame vraj: „Miro, preboha, daj matke spraviť zuby, nech sa tu takto nevyškiera!“ ALEBO “Pani by sa mala nad sebou zamyslieť a nie vystavovať svoj chrup na verejnosti“ písalo sa v ďalšom príspevku. Priznávam, že moja prvá reakcia po prečítaní bola, že do mňa vošiel hnev. Nádych výdych... Potom si hovorím: V čom budem lepším človekom, ak to vrátim ďalším útočným komentárom? Nenávisť plodí nenávisť. Tu som sa zastavil," začína bývalý Superstarista.

,,Moja mama mala rakovinu a po ťažkej liečbe ožarovaním sa jej zničili zuby. Daň za to že sa vyliečila. Nikdy o tom nehovorila, ale domnievam sa, že to pre ňu nebolo ľahké. Napriek tomu počas celej liečby bola optimistka a keď sa vyliečila, zobral som ju na dovolenku, aby si po náročnej liečbe oddýchla. Tešili sme sa, že je zdravá a natočili sme spolu videoklip Nič nie je lepšie. Bola v ňom sama sebou, spontánna, smiali sme sa a tešili zo života. Naplno. Pretože ako sa tam spieva - miluje život, kvety a ľudí. Mrzí ma a ťažko sa mi chápe, že máme niektorí potrebu si pichnúť do človeka, ktorý je šťastný, no nevyzerá podľa našich predstáv," píše Miro, ktorý ako sám tvrdí, mama si z takýchto rečí nerobí ťažkú hlavu, pretože vie, že je to zrkadlo ľudí, ktorí sa takto vyjadrujú.

Miro s milovanou maminou
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BnotphPDAZ7/

Miro prosí všetkých, aby sa najprv zamysleli nad tým, ako o niekomu budú šíriť hanlivé slová, pretože nepoznáme okolnosti a slová majú veľkú silu. ,,Často ich používame tak, že o druhých hovoríme nepekné veci. Niekomu to povieme, ten to povie ďalším. Niekedy, bohužiaľ často neskoro zistíme, že sme sa mýlili, no dostalo sa to už medzi ľudí a my sme niekomu zničili povesť," dodáva.

,,Čo je šťastie? Niekto môže za vrchol šťastia považovať úspech v kariére, že má milujúceho partnera, či skvelú rodinu. Pre niekoho môže byť vrcholom šťastia parádny chrup, pre iného to môže byť, že vyhral boj nad zákernou chorobou. Sme rôzni, aj naše hodnoty sú iné. Skúsme byť však k sebe láskaví. Zastavme sa predtým, než začneme s kritikou. Hlavne keď nepoznáme súvislosti." FOTOGRAFIU Mira s maminou, ktorá vyvolala vlnu kritiky, nájdete v GALÉRII.