Courteney sa narodila presne pred 57. rokmi, 15.júna v Alabame v USA. Pôvodne sa z nej nemala stať herečka, študovala totiž architektúru vo Washingtone, ktorú ale neukončila. Namiesto toho sa rozhodla odcestovať do New Yorku a rozbehnúť kariéru modelky a herečky. V roku 1984 bola spomedzi 500 adeptiek obsadená do videoklipu Brucea Springsteena „Dancing in the Dark“. Zahrala si tiež v niekoľkých reklamách, napríklad na kozmetiku Maybelline, ale aj pre značku tampónov Tampax. V tej sa objavila ako 21-ročná. Oblečená v retro športovom úbore hovorí o výhodách používania tampónov. Pozrite si 36 rokov starú reklamu vo videu. Šibalské črty a úsmev z tej doby ostali Courteney dodnes, čo poviete?

 

Vo filmoch sa začala objavovať až o pár rokov neskôr a na svoju prvú veľkú hereckú roku si počkala až do roku 1994, kedy sa objavila v komédii Ace Ventura: Pet Detective, kde hrala po boku komika Jima Carreyho. V rovnaký rok dostala ponuku od režiséra sitkomu Priatelia,  na úlohu Rachel Green, ktorú odmietla a prijala postavu Monicy, do ktorej ju aj obsadili. Táto postava sa stala najznámejšou a najslávnejšou úlohou jej kariéry. Podľa Guinnessovej knihy rekordov sa Courteney spoločne s jej hereckými kolegyňami zo seriálu Jennifer Aniston a Lisou Kudrow stali najlepšie platenými televíznymi herečkami všetkých čias (750 000 dolárov za epizódu).

Herečka Courteney Cox je mamou krásnej dcéry Coco Arquette.
Zdroj: instagram / twitter


Tušili ste ale, že po skončení Priateľov dostala ponuku hrať v seriáli Zúfalé manželky? Mala hrať postavu Susan Mayer. Courteney Cox túto ponuku odmietla kvôli tehotenstvu a nahradila ju herečka Teri Hatcher, ktorú seriál preslávil. Doposiaľ však stihla Courteney účinkovať v desiatkach filmov a v množstve televíznych seriálov. Naposledy hviezdila vo filme Friends: The Reunion, kde sa spoločne po rokoch na pľaci objavili všetci účinkujúci z legendárneho seriálu.

Na spoločnej snímke zo začiatku sitcomu nemali protagonisti ešte ani 30 rokov.
Zdroj: PROFIMEDIA.SK

Courteney dnes oslavuje 57. narodeniny a na svoj vek vyzerá úžasne. Netají sa tým, že jej k tomu dopomohli nejaké tie plastické operácie. Herecky je stále aktívna, natáča filmy, objaví sa aj v piatej časti filmu Scream, ktorý by mal prísť do kín budúci rok. Tieň svojej životnej hereckej postavy, ktorou je už kultová Monica Gellerová v Priateľoch, však asi nikdy neprekoná.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.