I keď je pre mnohé celebrity Ples v opere 2019 tradíciou, niektoré majú práve tento rok svoju premiéru. Môžeme však  s istotou povedať, že ich je hojne. 

Na plese nebudú chýbať známi slovenskí herci ako sú Matej Landl a svetovo uznávaná hviezda, ktorá zažiarila aj u nás ako lekárka Kristína v romantickom seriáli Milenky, teda Antónia Lišková či dokonca známa komička a herečka Eva „Evelyn“ Kramerová. 

Ples sa môže tešiť aj na popredného slovenského umelca, maliara, grafika a sochára Viktora Hulíka, významného sólistu Opery SND a barytonistu Pavla Remenára. 

Túto udalosť nepremeška ani úspešný slovenský režisér a herec Peter Bebjak, ktorý mimochodom získal za svoj slovensko-ukrajinský film Čiara na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch cenu za najlepšiu réžiu, úspešná módna návrhárka Lenka Sršňová, modelka a víťazka Elite Model Look Slovakia 1998 Linda Nývltová a aj investigatívna redaktorka TV Markíza Kristína Kövešová, ktorá je známa hlavne tým, že rieši ťažké krimitémy. 

To nie je zďaleka všetko. Pripojí sa i filmová producentka  Adriana Kronerová, hudobník a člen úspešnej slovenskej kapely Hex Martin Žúži, hokejový obranca a bývalý hokejový reprezentant z NHL Boris Valábik, zjazdový lyžiar a paralympijský víťaz Miroslav Haraus, prezident Asociácie Organizácií zdravotne postihnutých občanov Marek Machata a netreba zabudnúž i na generálnu riaditeľku Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangovú.