„Keď prišla korona, začala som sa zaujímať o to, ako si trošku posilniť imunitu. Čítala som rôzne články a knihy, zoznámila som sa s filozofiou Wima Hofa, robila som doma dychové cvičenia, dávala som si studené sprchy a na jeseň som začala chodiť do studenej vody,“ opisuje svoju cestu k otužovaniu.

Prvotným impulzom bolo teda v Zuzkinom prípade zdravie a inšpiráciu mala aj v synovi, ktorý sa tomu venuje už dlhšie. „Občas sa k nám pridá aj môj ocko, ktorý bude mať v lete 80 rokov, aj môj synovec, takže to začína byť veľká rodinná akcia.“ Najčastejšie otužuje na Zlatých pieskoch v Bratislave, kde má svoje obľúbené miesto, no za profíčku sa nepovažuje.

Nie som vrcholový športovec ani sa tomu aktívne nevenujem, len sa snažím žiť zdravo. A otužovanie ma posúva ďalej.
Zuzana Vačková - herečka

Je skôr začiatočníčka, ktorá občas vlezie do studenej vody a ideálne za pekného počasia. „Ak sú vonku príliš nízke mínusové teploty, radšej to nehrotím. Nie som vrcholový športovec ani sa tomu aktívne nevenujem, len sa snažím žiť zdravo. A otužovanie ma posúva ďalej. Rada si vyberám na takéto chvíle, keď sa trošku prekonávam, pekné prostredie a nech je krásne počasie, aj keď je zima.“ Smeje sa, že keď chodí k jazeru, má so sebou vždy veľa vecí. Nikdy jej nechýba termoska s teplým čajom a veľká tepláková súprava, do ktorej sa po kúpaní rýchlo zabalí, aby sa zohriala. „Mne úplne stačia štyri minúty, aj keď vo vode často stretávam aj borcov, ktorí plávajú 15 minút. Určite do toho nikoho netreba nútiť ani provokovať, aby s tým začal. Nech otužuje len ten, kto chce,“ smeje sa Zuzka, ktorá nám pózovala v poriadne studenej vode. Mala necelých päť stupňov.

Viac fotiek otužilcov z radov známych osobností nájdete v našej FOTOGALÉRII.