O herečke je známe, že miluje prírodu, rada v nej trávi čas a práve tam občas prekonáva svoju komfortnú zónu. „Keď som napríklad sama v lese a začne sa stmievať. Mám strach z prekvapení, ktoré mi môže les ukázať. A bojím sa aj niektorých zvierat,“ priznáva.

Natália Puklušová prekonala strach z výšok.
Zdroj: Adam Pukluš

 

Aj ďalšiu formu strachu jej pomohla prekonať práve príroda, a to úplne náhodne počas fotenia na lúke neďaleko Tomášovského výhľadu v Slovenskom raji. „Stretli sme tam našich kamarátov horolezcov, a tak vznikol nápad nafotiť šaty na skale. Vtedy sa mi naskytla možnosť prekonať strach z výšky. Mala som to sťažené tým, že som liezla v šatách a kanadách, ale povedala som si buď teraz, alebo nikdy,“ spomína na svoju prvú skúsenosť s lezením Natália.

Natália Puklušová prekonala strach z výšok.
Zdroj: Adam Pukluš

„Navliekli ma do výstroja, postavila som sa pred skalu, zatvorila oči a poprosila moju nebohú starkú, ktorá bola prvou ženou, čo zlanila Žltú stenu vo Vysokých Tatrách, aby mi poslala všetky hmaty a inšpiráciu,“ vraví herečka, ktorá začala intuitívne liezť hore, až sa zrazu ocitla v polovici Tomášovského výhľadu a na strach úplne zabudla.

Chlapci, dajte mi vaše tepláky a horolezecké topánky, chcem to skúsiť až na vrchol!
Natália Puklušová

 

Dokonca ju to nakoplo tak, že túžila vyliezť až celkom hore. „Dala som si pauzu, pozerala som sa na tú obrovskú skalu a zavelila som: Chlapci, dajte mi vaše tepláky a horolezecké topánky, chcem to skúsiť až na vrchol! Som typ ženy, ktorá rada so sebou stávkuje. Keď si niečo zaumienim, nedá mi to pokoj, kým to nedosiahnem.“ Natália nakoniec vyliezla bez zbytočnej paniky na vrchol za dvadsať minút a chlapcom dole len padla sánka. „Človek dokáže všetko! Potrebná je len dôvera. Uvedomila som si, že strach je len ilúzia mysle. Bojíme sa myšlienok a scenárov, ktoré si predstavujeme. Stokrát som povedala: toto nikdy! A predsa ma život otestoval a ja som som do toho šla,“ vraví hviezda seriálu Oteckovia. Viac fotiek odvážnej Natálie nájdete v našej FOTOgalérii.

O tom, aký strach prekonali ďalšie známe osobnosti, napríklad spevák Kuly či modelka Magda Šebestová, si prečítajte v XXL vydaní magazínu EMMA.

Nová XXL EMMA je plná zaujímavých rozhovorov, tém a trendov.
Zdroj: Archív