Harry a Meghan Marklová sa spoznali v máji 2016 na rande zaranžovanom kamarátmi. Medzi synom kráľa Karola III. a princeznej Diany a peknou herečkou to hneď zaiskrilo Svoj vzťah však pred médiami dlho ukrývali. Pred časom si na to princ dojato zaspomínal.

Ich láska rozkvitla v Afrike.
Zdroj: Twitter @theroyal_news

Viac foto nájdete v GALÉRII.

Vďační Afrike

Vojvoda zo Sussexu spomenul začiatok vzťahu s Meghan pri prejave v OSN pri príležitosti Medzinárodného dňa Nelsona Mandelu. Afrika, odkiaľ Mandela pochádzal, totiž zohrala veľmi vážnu roku v súkromnom živote kráľovho syna. Harry navštívil Afriku po prvý raz ako trinásťročný. Tam tiež pocítil výnimočné puto s najdôležitejšími ženami v jeho živote, s mamou princeznou Dianou i s manželkou Meghan Marlkovou. „Po väčšinu môjho života bol tento región mojím záchranným lanom. Miestom, kde som opäť nachádzal pokoj i uzdravenie. Tam so sa cítil byť najbližšie k svojej mame, tam som hľadal útechu po jej smrti. Tam som zistil, že v manželke som našiel svoju spriaznenú dušu,“ prezradil Harry na margo svojich romantických začiatkov s Meghan.

Časť verejnosti páru fandí, časť považuje Meghan za zlatokopku.
Zdroj: TASR/AP

Kľúčová krajina

Láska Harryho a Meghan rozkvitla práve v Afrike. Botswana ktorá leží v južnej časti čierneho kontinentu, bola krajinou, ktorá v ich vzťahu zohrala kľúčovú úlohu Práve v Botswane strávili na začiatku ich lásky romantický týždeň. Bolo to ich tretie rande a dokonalá príležitosť, aby sa mohli bližšie spoznať. Princ na tento čas spomína s veľkým dojatím. O rok po tomto výlete sa zasnúbili.

          „Podarilo sa mi presvedčiť ju, aby docestovala so Botswany a pridala sa  ku mne. A ona prišla na päť dní, to bolo fantastické! Táborili sme pod hviezdami. Boli sme naozaj sami, čo bolo pre mňa kľúčové, ubezpečil som sa, že náš vzťah je výnimočný. Mali sme šancu sa spoznať,“ cituje portál Plotek slová britského princa. Nepochybne, začiatky lásky vojvodského páru sú vďačný materiál na romantický film!

Rok po výlete v Botswane boli už zasnúbení.
Zdroj: TASR/AP - Joe Giddens