Harry a Meghan spustili na kráľovskú rodinu bombu v podobe šokujúcej správy o odchode zo svojich pozícií ešte v januári a svet vytrvalo očakával, ako prebehne ich zvítanie počas posledných marcových oficiálnych povinností. Hoci na verejnosti bola prominentná rodina plná úsmevov, podľa britských aj amerických médií boli vzťahy za bránami paláca dosť vyostrené.

Kráľovnej sa nepáčil najmä fakt, že Meghan do Anglicka pricestovala bez malého syna Archieho, ktorého chcela prababička, prirodzene, po dlhom čase opäť vidieť. Harry a Meghan sa však nechali počuť, že syna nechali doma kvôli obavám pred koronavírusom a tiež z dôvodu dlhého letu, ktorý by jeho imunite tiež neprospel.

Prázdniny v Anglicku

Podľa  US magazine však Harryho pošramotené vzťahy s babičkou trápia a všetkými silami sa ich snaží napraviť. Podľa ich článku Harry kráľovnej prisľúbil, že v júni sa s Meghan vyberú do Británie a so sebou vezmú aj malého syna. Podľa iných zdrojov však za nápadom nebol Harry, k prísľubu letnej dovolenky na škótskom vidieku vraj mladý párik presvedčila práve kráľovná.

Tá si vraj veľmi praje aj to, aby sa mladá vnukova rodina zúčastnila aj slávneho Trooping the Colour, ktoré sa má tiež konať v júni. Ktovie, ako to napokon dopadne, no kráľovná by si kontakt s pravnukom pochopiteľne rada užila.