Dlhší čas sa pošepkávalo, že krstným otcom prvorodeného syna Meghan Markle a princa Harryho bude hollywoodsky herec George Clooney. Na zozname „horúcich kandidátov“ bola aj tenisová jednotka Serena Williams a módna návrhárka Misha Nonoo. Krstnými rodičmi sa napokon nestali žiadne svetové celebrity, ale ľudia, ktorí Harrymu pomohli v jeho najťažších životných chvíľach.

Po Dianinej smrti sa na výchove malých princov z veľkej časti podieľala opatrovateľka Tiggy Ptettifer. Rodine podal v tom čase pomocnú ruku aj osobný asistent princa Charlesa Mark Dyer, ktorý sa neskôr pre Harryho stal „druhým otcom“. Obidvaja pracovníci sa v jeho živote stali natoľko dôležitými, že si ich spolu s manželkou vybral za krstných rodičov syna Archieho Harrisona, informuje Daily Mail.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

This morning, The Duke and Duchess of Sussex’s son, Archie Harrison Mountbatten-Windsor was christened in the Private Chapel at Windsor Castle at an intimate service officiated by the Archbishop of Canterbury, Justin Welby. The Duke and Duchess of Sussex are so happy to share the joy of this day with members of the public who have been incredibly supportive since the birth of their son. They thank you for your kindness in welcoming their first born and celebrating this special moment. Their Royal Highnesses feel fortunate to have enjoyed this day with family and the godparents of Archie. Their son, Archie, was baptised wearing the handmade replica of the royal christening gown which has been worn by royal infants for the last 11 years. The original Royal Christening Robe, made of fine Honiton lace lined with white satin, was commissioned by Queen Victoria in 1841 and first worn by her eldest daughter. It was subsequently worn for generations of Royal christenings, including The Queen, her children and her grandchildren until 2004, when The Queen commissioned this handmade replica, in order for the fragile historic outfit to be preserved, and for the tradition to continue. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

Príspevok, ktorý zdieľa The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Túžba po osamostatnení sa od kráľovskej rodiny by však mohla medzi rodinami obmedziť kontakt a tak by Archie nemohol tráviť toľko času s Markom či Tiggy ako Harry počas jeho detstva.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.