Model, herec známy zo seriálov Pán Profesor a Oteckovia aj nádejný moderátor šou Ruža pre nevestu, Krištof Králik, si potrpí na svoj vzhľad. Svaly a tetovanie ho síce pripravili o nemalé peniaze, ale to vraj úspešný chlap nerieši. Teraz si dal do poriadku zuby, aby vďaka neviditeľnému strojčeku vyzeral stopercentne.

Krištof, ako model si pracoval pre najslávnejšie značky. Ktorá spolupráca bola pre teba najpríťažlivejšia?
Všetky tri najväčšie značky, s ktorými som spolupracoval, teda Givenchy, Dolce&Gabbana a Versace, považujem za excelentné. Vďaka dokonalej organizácii a profesionalite ľudí som sa tam cítil dobre. Najlepšie jedlo, najlepší tím, najlepšie lokácie, najlepšie oblečenie, všetko bolo harmonické.

Myslíš si, že je to aj o veľkom rozpočte módnych značiek?
Určite áno. Väčšinou pre nich pracujú tí najlepší ľudia, ktorí dokážu zareagovať na neočakávané situácie veľmi profesionálne.

Vieš to porovnať aj s nejakou spoluprácou na Slovensku?
Spolupráca s Lukášom Kimličkom alebo Marcelom Holubcom ani trochu nezaostávala za tými najlepšími značkami. Odlišné to bolo v tom, že mám s nimi osobný vzťah. Komunikoval som priamo s Lukášom alebo Marcelom. Nebol som len jeden z mnohých modelov stojacich v rade.

Dá sa mužským modelingom vo svete uživiť?
Na tej najvyššej úrovni to možné je. Lokálne na Slovensku ide skôr o brigádu. Najviac peňazí je v najväčších kampaniach alebo v komerčných spoluprácach, kde model fotí priamo pre veľkého klienta. Tam som zarobil najviac.

Pokračovanie na ďalšej strane.