Jasmina Alagič Vrbovská

Balkánsky živel, ktorý chytil za srdcia nielen televíznych divákov, ale aj samotného Rytmusa. Ako hovorí samotná Gabika, Jasmina bola predurčená na obrazovky. Jej energia, krása, autentickosť a talent ju katapultovali na veľké televízne projekty. Za sebou má nielen Superstar, teraz ju čaká ďalšia výzva v podobe šou Slovensko má talent. A za to všetko vďačí práve Fashion Tv. „Táto televízia sa stala pre mňa domovom, ktorý mi zabezpečil život, ktorý teraz žijem. Bola to obrovská trampolína do mojich snov. Naučila ma doslova všetko – pracovať s kamerou, socializovať sa medzi rôznymi ľuďmi a vrstvami, a bol to môj odrazový mostík v moderovaní. Zažila som natáčania na zážitkových miestach a robila rozhovor so svojimi idolmi,“ hovorí Jasmina, ktorá za veľa vďačí práve Gabike, ktorá sa stala nielen jej mediálnou poradkyňou, ale aj najbližším človekom.

Dominika Ducová

Exotická a bláznivá kráska s ázijskými koreňmi sa dlhé roky pohybovala v modelingových vodách, až dostala chuť na zmenu. „Post moderátorky módnej televízie prišiel nečakane, no zároveň aj prirodzene. Už som bola presýtená modelingom, no napriek tomu som chcela stále zostať v módnom biznise. Fashion Tv bola trefa do čierneho,“ priznáva Ducová, ktorú si táto práca doslova našla a okamžite si ju zamilovala. „Je úžasné akou veľkou rodinou sme sa s babami a Gabikou za tie roky stali. Mám rada akcie, kde sa všetky stretneme a je vždy skvelá atmosféra a zábava. Zakaždým si to užívam akokeby to bolo nejaké rodinné stretnutie.“ A zabudnúť nevie ani na Life Ball vo Viedni. „Zažila som tam najväčšiu žúrku vo svojom živote. V centre starého mesta, na radnici, na troch poschodiach sa konala párty so bláznivými kostýmami a hviezdnymi celebritami.“

Jasmina Alagič Vrbovská&Dominika Ducová
Zdroj: Lukáš Kimlička

Jana Mutňanská

Vyštudovaná žurnalistka si to po finále Miss Universe SR 2010 namierila rovno pred obrazovky módnej televízie, kde si ju ako prvú vybrala Gabika Drobová v súťaži Face of Fashion TV. „Ešte dodnes si spomínam na to, ako sa mi podlomili kolená, keď ma vyhlásili za víťazku a novú moderátorskú posilu,“ spomína Džana, ktorá vďaka výhre ihneď odletela na exotické Seychelly. „Natáčať v tomto raji, bol jeden z mojich prvých jobov. Medzi ďalšie silné zážitky bolo natáčanie v nádherných rezortoch na Mauríciu, ale aj na London Fashion Weeku, kde som robila rozhovor s Carou Delavigne, Annou Wintour či módnou návrhárskou legendou Matthiewom Williamsonom.“ Jana strávila vo Fashion Tv takmer štyri roky, a dodnes o tejto pracovnej etape hovorí, ako o tej najkrajšej. „Vždy som túžila byť súčasťou fashion sveta, a byť vo svetle reflektorov. Tie roky plné parties, spoločenských večierkov a prestížnych eventov som si naozaj užila. Až do chvíle, kedy som nepocítila, že sa chcem posunúť ďalej a štafetu odovzdať mladším tváram,“ hovorí Jana, ktorá už niekoľko rokov pôsobí v Emme, dokončuje svoj tretí knižný román a venuje sa aj oblasti PR.

Nikol Švantnerová

Krásna modelka, česká miss, a úspešná influencerka sa do radov Fashion Tv pridala v roku 2017 a odvtedy je jej pevnou súčasťou. „Túžila so sa posunúť do inej sféry. Otvorilo mi to mnoho možností a dostalo ma to aj na Slovensko. Ja osobne veľmi rada spomínam na samotný casting na moderátorku Face of Fashion Tv, ktorí bol veľmi kreatívny. Je vidieť, že to mala pod palcom známa dramaturgička šéfka módnej televízie, Gabika,“ usmieva sa. „A keď je reč o Gabike, je to skvelý človek, ktorý ti so všetkým vždy pomôže. Hoci ju vnímaš ako „šéfovú“, a máš k nej rešpekt, zároveň ju berieš ako kamarátku, s ktorou si rada sadneš na drink alebo večeru.“ Nikol napriek svojej kariére modelky precestovala množstvo krásnych krajín, ale tvrdí, že ako moderátorka Fashion Tv sa doslala predsa len na miesta, kde sa bežní „smrteľníci“ nedostanú. „Je úžasné koľko zaujímavých ľudí som stretla a mala možnosť vyspovedať. Napríklad počas Filmového festivalu v Karlových Varoch, kde som robila rozhovory s poprednými českými herečkami.“

Jana Mutňanská&Nikol Švantnerová
Zdroj: Lukáš Kimlička

Mária Zelinová

Krásna blondínka s telom bohyne, ktorá odštartovala svoju kariéru ako finalistka Miss Slovensko 2009 začínala kariéru vo Fashion Tv na koni. A to doslova. „Do mikrofónu som prvýkrát ako moderátorka rozprávala sediac na koni. S Fashion Tv sme mali vždy veľmi zaujímavé reportáže,“ spomína na svoje začiatky. Dnes je jej láskou Fun rádio, kde pracuje po boku Sajfu, Didiany, Verky, Juniora a Marcela, no sem tam si odskočí aj na moderovanie Smotánky. Roky vo Fashion Tv by však za nič nevymenila, ako tvrdí, bola to jedna hrubá kniha zážitkov. “Nikdy nezabudnem na natáčanie “FASHION MAURICIUS”, kde sme počas 2 týždňov videli a zažili všetko, čo stojí za to! Okrem toho som sa vďaka Fashion Tv pozrela na prekrásne aj Seychelly, precestovala Grécko, Francúzsko, či Turecko, no každoročným zážitkom bol aj filmový festival v Karlových Varoch.“ Majka rada spomína na celú túto životnú etapu, veď kto sa môže pochváliť fotkou s Kelly Osbourne, rozhovorom s Carmen Electrou, Paulou Abdul, drinkom pri Mary J Blige či Charlize Teron?

Erika Bugárová

Éterická blondínka sa tesne po finále Miss Slovensko 2016 stala víťazkou piatej série Face of Fashion Tv, čím si splnila sen, o ktorom možno ani len nesnívala. „Na toto natáčanie mám asi najkrajšie spomienky, s kamarátkou, misskou Kikou Šulovou a celým tímom sme zažili veľa zábavy a natáčali v krásnych rezortoch Turecka.“ To však nebola jediná destinácia, ktorá jej navždy zostane v pamäti. „Boli to aj Zurich a Moskva. Každé mesto malo svojské čaro - najmä Moskva cez vianočné obdobie je nezabudnuteľná. A do tretice Viedeň a akcia Life Ball kde prichádzajú hviezdy z celého sveta podporiť boj proti HIV. Je to úžasná show a to, čo dokážu organizátori s priestormi a predstaveniami je ako z iného sveta,“ spomína Erika, ktorá mala tú česť stretnúť sa s Kelly Osbourne, Gusom Kenworthy, Adrienom Brodym, Paris Jackson, či Conchitou Wurst.

Mária Zelinová&Erika Bugárová
Zdroj: Lukáš Kimlička

 Gabika Drobová

Šéfka módnej televízie si sen o tej vlastnej spnila do bodky. Bývalej tvári Markízy, a jednej z najlepších dramaturgičiek na Slovensku sa Fashion Tv stala doslova osudová. „Prsty“ v tom mal jej partner. „Presne pred takmer jedenástimi rokmi začal aj jedenásť ročný vzťah s mojim snúbencom, Karolom Rumanom, ktorý v tom čase kúpil licenciu pre slovenský a český trh. Presvedčil ma, aby som túto televíziu začala manažovať. A tak som sa zo sveta mainstreamovej televízie dostala do sveta fashion biznisu, ktorý ma dodnes veľmi baví a napĺňa.“ Brand Fashion Tv – a ich diamantové „efko“ je jedným z najväčším brandov na svete, a túto silu si už na začiatku uvedomovala aj Gabika. „Aj v krajinách, kde toľko fashion neriešia, ho poznajú. Som rada, že za desať rokov si našla svoje miesto aj na slovenskom a českom trhu. Som šťastná, že sa nám vďaka nej podarilo podporiť a spropagovať veľa ľudí z rôznych fashion segmentov – mejkap artistov, hair stylistov, módnych návrhárov. Z modeliek a missiek sa stali známe tváre, influencerky, a úspešné moderátorky v iných televíziách,“ konštatuje Gabi. Nuž darmo, táto žena má v médiách silnú moc, ale najmä šiesty zmysel na vyhľadávanie talentov.