Romantická komédia je vôbec prvým hraným filmom založeným na príbehu módnej bábiky po sérii animovaných filmov a televíznych seriálov a vznikala celé roky. Všetko sa to začalo v roku 2014 v Sony Pictures, keď najskôr Jenny Bicks zo Sexu v meste napísala scenár, potom do hry vstúpila producentka Diablo Cody a režisér do hlavnej úlohy obsadil Amy Schumer. Tá si to nakoniec rozmyslela a rolu získala Anne Hathaway. Cody sa však projektu vzdala, takže s ním odznova začali v štúdiách Warner Bros., kde scenár prevzala Olivie Milch z Ocean 8. Aj vy z toho máte hokej? Nevadí, dôležité je, že plán skončil vo výborných rukách režisérky Grety Gerwig a jej partnera Noaha Baumbacha, ktorý sa podieľa na spoluscenári. Pravdu? Gretu Gerwing, režisérku vydarených Malých žien a Manželskej histórie, by mnohí filmoví priaznivci asi nečakali pri filmovej Barbie. Ale táto Barbie asi nebude len o tom, že je dôležité byť krásna. Skôr naopak. Barbie totiž vyhodia z Barbielandu práve preto, že nie je dokonalá. Teraz musí zistiť, ako to chodí v reálnom svete, a popritom zažije kopu dobrodružstiev.

Barbie si zahrá Margot Robbie

Po rokoch klebiet, ktoré sa šírili okolo tohto kultového filmu s bábikami, získala Margot Robbie oficiálne hlavnú úlohu v roku 2019 a nadšene sa vrhla do práce. „Nechcela som prijať ďalší scenár, kde by som bola manželkou alebo priateľkou, čiže len katalyzátorom mužského príbehu. Nebolo to pre mňa inšpiratívne,“ vyjadrila sa v rozhovore pre Harper’s Bazaar. „Myslím si, že je to skvelá príležitosť vyslať do sveta nejaké pozitívne správy a šanca, aby som inšpirovala aj mladšie generácie a deti.“ Hviezda filmu Once Upon a Time… in Hollywood priznala, že film si musia pozrieť aj fashion maniačky, pretože sa na pľaci ukáže v množstve dokonalých outfitov a super stylingov, čo už teraz potvrdzujú uniknuté zábery z natáčania. Jedno je isté, že tam nebude chýbať ružová a spodná bielizeň Calvin Klein, ktorá bude čosi ako druhá koža najmä pre Kena. Ale pozor, Margot Robbie sa neuspokojila len s úlohou Barbie, sama dokonca film produkuje cez vlastnú produkčnú spoločnosť LuckyChap Entertainment, pričom Mattel Films a HeyDay Films sa k nej pripojili ako koproducenti. Zdá sa, že krásnej blondínke sa darí aj v tejto brandži, veď už úspešne debutovala so snímkou Ja, Tonya, neskôr pôsobila ako výkonná producentka pre Hulu’s Dollface a Maid od Netflixu. Jej spoločnosť stála aj za filmom Harley Quinn Birds of Prey a kritikou ocenenou komediálnou drámou #MeToo o po­mste Sľubná mladá žena.

Margot Robbie film o Barbie produkuje cez vlastnú produkčnú spoločnosť.
Zdroj: Archív

Ryan Gosling ako Ken

Keď Warner Bros. Pictures zverejnili prvé zábery z pripravovaného filmu, všetci zostali bez slov. Na fotke, ktorú uverejnili na Twitteri, pózuje Margot Robbie ako ikonická Barbie, usmieva sa od ucha k uchu a drží volant ružového Chevrolettu. Ale keď unikol záber Kena, ktorého stvárňuje idol žien Ryan Gosling s platinovými vlasmi, odhalenou sexi hruďou a vykúkajúcou spodnou bielizňou Calvin Klein, fanúšičky tohto hollywoodskeho krásavca padali do mdlôb. Schladíme vás však informáciou z The New York Times, ktorý tvrdí, že sa v komédii sa objaví viacero Barbie a Kenov. Kde je pravda, to sa zatiaľ nevie, ale pred kamerou sa objaví aj Kate McKinnon, hviezda sexuálnej výchovy Emma Mackey, Will Ferrell či America Ferrera a zoznam hercov sa stále rozširuje.

Ryan Gosling s platinovými vlasmi, odhalenou sexi hruďou a vykúkajúcou spodnou bielizňou Calvin Klein. Archív

Bude tam aj Dua Lipa?

V prípade britskej popovej hviezdy by mohlo ísť o jej druhý filmový titul. Víťazka Grammy je už pripravená debutovať vo filme Matthewa Vaughana „Argylle“, ktorý má takisto hviezdne obsadenie s menami ako Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Henry Cavill, Samuel L. Jackson či Ariana DeBose. Áno, zoznam obsadenia takmer konkuruje zoznamu Barbie. O tom, či sa vo filme objaví, sa zatiaľ vedú špekulácie, no jedno je isté, že by bola pre mladé publikum veľkým ťahákom.

Virálne kostýmy

Aj vy ste zvedavé, kto stojí za dokonalým lookom Barbie? Na svedomí ich má oscarová kostýmová návrhárka Ja­cqueline Durran, ktorú oslovila režisérka filmu. Pracovala s ňou aj na filme Little Women, za ktorý získala svoju druhú cenu Akadémie (prvú sošku dostala za snímku Anna Kareninová z roku 2012). A možno si o rok pôjde aj po tretiu, pretože už teraz sa looky Barbie a Kena stali doslova virálnymi a dá sa čakať, že túto jeseň budú všetci v Amerike nosiť na Halloween práve kostýmy slávnej bábiky a jej partnera.

Kostými má svedomí oscarová kostýmová návrhárka Ja­cqueline Durran.
Zdroj: Archív

Barbie sa dočkáme budúce leto

Prvé diskusie o filme sa uskutočnili už v roku 2009, predtým, ako sa v roku 2014 začal vyrábať prostredníctvom Sony Pictures. A keďže scenár prešiel niekoľkými prepismi a kreatívnymi zmenami od začiatku výroby filmu v roku 2014, bolo tých dátumov na vydanie hneď niekoľko – dva v roku 2018, ďalší počas COVID-19 v roku 2020. Prvá klapka komédie Barbie padla v marci 2022 v štúdiách Warner Bros. a jej veľkolepá premiéra je naplánovaná na budúce leto, konkrétne na 21. júla 2023. Poznačte si tento termín do kalendárov, pretože film o najslávnejšej bábike určite bude stáť za to.