Nikto nemiluje šokovať na červenom koberci Met Gala viac ako Kim Kardashian – a tak niet divu, že 48 hodín pred veľkolepým večerom sa šírili špekulácie o jej dramatickej premene na Marilyn Monroe. A keď sa povie dramatickej, tak naozaj dramatická bola. Odfarbiť vlasy jej trvalo 14 hodín a okrem toho musela za krátky čas schudnúť takmer 7 kilogramov. Prezradili, ako to stihla.

Neobyčajné šaty Marilyn Monroe vyvolali rozruch, keď si ich herečka obliekla na charitatívny galavečer prezidenta Johna F. Kennedyho k jeho 45. narodeninám v roku 1962. V krátkych záberoch z osláv počuť, ako publikum lapá po dychu, keď Marilyn zhodila svoj biely kožuch, aby odhalila trblietavé priesvitné šaty zdobené viac ako šiestimi tisíckami krištálikov.

Marilyn Monroe v ikonických šatách, v ktorých v roku 1962 zaspievala Kennedymu k narodeninám. Dnes ich mala oblečené Kim Kardashian, ktorá však musela schudnúť 7 kilogramov, aby ich dokázala zapnúť. Ich hodnota je 5 miliónov dolárov.
Zdroj: reprofoto Twitter

Šaty dnes vlastní múzeum Ripley’s, ktoré ich kúpilo v aukcii za 4,8 milióna dolárov. Predtým, ako múzeum súhlasilo so zapožičaním kúsku Kim, vyskúšala si najprv repliku, aby zistili, či jej sedí veľkosť. A tá bola perfektná. Neskôr transportovali šaty súkromným lietadlom z Orlanda na Floride do hviezdneho domu v Calabasase. Druhá skúška však nedopadla podľa predstáv. „Šaty prevážali bodyguardi a ja som si musela dať rukavice, aby som si ich mohla vyskúšať,“ prezradila Kim magazínu Vogue. „Keď mi šaty nesadli, chcelo sa mi plakať, pretože možnosť úpravy neprichádzala do úvahy." Do galavečera zostávalo len pár týždňov a boli len dve možnosti: schudnúť, aby sa zmestili do šiat, alebo si nájsť inú variantu, čo si obliecť. Kim však vedela jedno. "Bolo to toto alebo nič," povedala na rovinu. A tak nastal čas na diétu!

Kim Kardashian v róbe Marilyn Monroe za 5 miliónov dolárov.
Zdroj: Getty images

Tá bola poriadne prísna, ale podľa slov hviezdy nehladovala. „Dvakrát denne som si obliekla saunový oblek, behala som na bežiacom páse, úplne som vylúčila cukor a všetky sacharidy z jedálnička a jedla som len tú najčistejšiu zeleninu a bielkoviny. Nehladoval som, ale bola som na seba prísna," prezradila Kim. "Chcelo sa mi plakať od radosti, keď som ich nakoniec obliekla." A výsledok sme už videli na červenom koberci.

Kim Kardashian robil doprovod jej nový partner, komik a herec Pete Davidson.
Zdroj: Gotham

Jej vyjadrenia o prísnej diéte nenechali viaceré celebrity či výživových poradcov. Napríklad herečka zo seriálu Riverdale Lili Reinhart si servítku pred ústa nedala. „Prechádzať sa po červenom koberci a robiť rozhovor, v ktorom poviete, aký ste hladný, pretože ste posledný mesiac nejedli sacharidy. A to všetko preto, aby ste sa zmestili do **** šiat? Je to tak nesprávne. Tak zvrátené na všetkých úrovniach. Otvorene priznať, že hladujete kvôli Met Gala. Keď veľmi dobre viete, že milióny mladých mužov a žien k vám vzhliadajú a počúvajú každé vaše slovo. Nevedomosť je odporná z iného sveta,“ napísala na svojom instagramovom profile.

Lili Reinhart v róbe Salvatore Ferragamo na Met Gala v roku 2019.
Zdroj: Getty images

Ďalšie extravagantné kreácie v podaní Kim K. si pozrite v našej FOTOgalérii.