Už niekoľko rokov sa aktívne zapájam do rôznych charitatívnych projektov, lebo pomáhať druhým je jednou z najvyšších ľudských hodnôt. Aj vďaka tomu, že ako influenceri máme istý vplyv, môžeme robiť osvetu a hovoriť o vážnych témach, ktoré sa týkajú každého. A tak vo veľkom podporujem projekty spoločnosti AVON, ktorá dlhé roky upozorňuje na tému rakoviny prsníka, podporuje ženy a pomáha im v boji s touto chorobou. Zapojila som sa aj do projektu AVON za zdravé prsia, ktorá upozorňuje na dôležitosť samovyšetrenia prsníkov.

Aj Soňa bola jednou zo známych tvárí, ktoré podporili kampaň #3ZAZIVOT.
Aj Soňa bola jednou zo známych tvárí, ktoré podporili kampaň #3ZAZIVOT.
Zdroj: Archív S.S.

Tak schválne, ktorá z vás to skutočne pravidelne robí? Ani u mňa to nebolo vždy samozrejmé, ale zmenilo sa to. Odkedy som počúvala rôzne príbehy žien, ktoré si samy nahmatali nejakú hrčku alebo uzlinu na prsníku a doslova im to zachránilo život. A viete, čo na to stačí? Len vaše tri prsty, nič viac. Číslo 3 preto, lebo tromi prstami sa robí samovyšetrenie prsníkov pre včasné odhalenie rakoviny prsníka v ranom štádiu. Aj preto nesie kampaň názov #3zazivot a vymyslela ju žena, ktorá touto chorobou prešla na vlastnej koži. Aj ju prekonala. Andrea Chaloupková. Ako bývalá pacientka dostala nápad, že si bude vždy v októbri lakovať nechty tak, aby práve na tých troch prstoch mala inú farbu laku ako na zvyšku ruky.

Bývalá pacienta Andrea Chaloupová prišla s nápadom na kampaň.
Bývalá pacienta Andrea Chaloupová prišla s nápadom na kampaň.
Zdroj: Archív S.S.

Ľudia sa jej hneď pýtali, prečo si vybrala takúto manikúru, a Andrejka im vysvetlila ten pravý dôvod. Aj pre mňa dosť silný na to, aby som sa aj ja do kampane zapojila. Čo vy na to, skúsite to tiež? Veď stačí tak málo, naozaj iba tri prsty.

Vaša Soňa