Rozhodni sa správne

"Môj šéf bol starší elegantný pán. Nemal nijaké tempo. Bol pomalý v kráčaní po chodbe, v rozhodnutiach, pri podpisoch zmlúv, vo všetkom. Jeho právnická kancelária však mala skvelé meno aj vychytených klientov, práve preto som chcela robiť u neho. Niekedy som však mala poit, že ma z toho slimačieho tempa porazí. Stalo sa, že klienti čakali na rozhodnutie, ja som bola v totálnom strese, kedy rozhodne a on mal čas. Sadol si, nalial koňačik a začal so mnou debatovať o mojom návrhu riešenia. Takto sme sedeli aj dve - tri hodiny a nakoniec sa aj tak rozhodol podľa seba. Postupne mi došlo, že on vôbec nemá záujem o môj názor, ani o riešenie, ktoré mu ponúkam. Ale, čom sa čudovala? Veď to bol bývalý komunistický funkcionár, ktorý v časom svojej najväčšej slávy povyhrával toľko prípadov, že aj po tých rokoch vedel presne, ako všetky dopadnú. Nikto z nás nemal právo v malíčku. Iba on. Bol presvedčený o svojej pravde a fakt ju mal. Tak som sa rozhodla, že to skúsim vydržať a že sa budem učiť. A čo najlepšie som sa od neho naučila? Nepodliehať panike klienta. Nechať si čas na rozhodnutie a najmä ho urobiť bez stresu. Dnes už mám vlastnú právnickú kanceláriu a viem, že to bol skvelý šéf. Už je síce na pravde božej, ale pri každom ťažkom prípade si vždy pomyslím, ako by to asi riešil on. Určite najskôr koňačikom." Zuzana, advokátka

A čo najlepšie som sa od neho naučila? Nepodliehať panike klienta. Nechať si čas na rozhodnutie a najmä ho urobiť bez stresu.
A čo najlepšie som sa od neho naučila? Nepodliehať panike klienta. Nechať si čas na rozhodnutie a najmä ho urobiť bez stresu.
Zdroj: Shutterstock