Niektoré ženy dnes chodia do nemocnice s takzvaným pôrodným plánom, kde majú spísané v bodoch, čo si želajú, aby bolo pri ich pôrode dodržané. Lekár aj personál nemocnice by ho mali rešpektovať, samozrejme, za predpokladu, že tým neohrozia na zdraví a živote ako dieťa, tak ani rodičku. Spisuje si aj Dominika takéto body?

„Toto vôbec nie. Ja mám gynekologičku v Bratislave a opäť pôjdem rodiť na kliniku do Viedne, kde je pôrodná asistentka a doktor, s ktorým som už rodila. Vôbec nemám plán, ako to bude, tak to bude. Aj pri Jakubkovi to bolo tak, že som ho celý deň rodila a nakoniec sa zasekol, takže bol z toho nakoniec cisársky rez. Ja verím doktorom, vedia, čo robia,“ prezradila ešte pred samotným pôrodom.

Z Jakubka sa už stal veľký dvaapolročný brat. Teší sa na súrodenca? Niekedy majú rodičia obavy, ako starší súrodenec prijme nové bábätko. Ako je to u Navarovcov?

„Jakubko bol od bábätka úplne úžasné dieťa. Dobre jedol, dobre spal... až neskutočne skvelé to s ním bolo. Takže ja mám teraz obavy, aby som malinkú neporovnávala s bratom. Ale čo sa týka žiarlivosti, uvidíme, ako to bude. Žijeme dosť aktívny život, Jakubko chodí do škôlky od dvoch rokov, takže nemá problém s kolektívom,“ priblížila Dominika.

Malého syna chcú rodičia ušetriť od prípadnej negatívnej emócie z toho, že pôjde pozrieť maminku a sestričku a potom bez nich pôjde domov: „Nemáme s tým síce skúsenosť, ale nechali sme si poradiť aj od našej opatrovateľky, ktorá pracovala viac ako 20 rokov na novorodeneckom oddelení. Aj ona nám odporučila, aby sme nebrali Jakubka na návštevu do pôrodnice. Takže až v posledný deň, keď už budeme odchádzať, Michal pôjde poňho, aby privítal sestričku, a potom spoločne pôjdeme domov.“ Ako im tento plán vyjde, sa ukáže už čoskoro.

FOTO bábätka a Dominiky nájdete TU!