Tridsaťročná Kaya Szulczewska je žena ako každá iná, no niečím je predsa odlišná. Neholí sa. Tento obyčajný fakt šokuje obrovské množstvo ľudí v jej okolí aj na sieťach, kde sa svojím ochlpením netají. Raz darmo, v dnešnej spoločnosti je hladká pokožka bez jediného chĺpku akýmsi štandardom, ktorý musia dodržiavať všetky ženy. Dodržiavala ho aj mladá Poľka, ktorá sa tiež poctivo všade holila. Pretože, to sa má! Kaya však zle reagovala na depilačné prípravky, bolestivé epilácie, oholené miesta sa jej zapaľovali a mala s tým čoraz viac starostí. Povedala si stačilo a nechala všetko tak, ako to príroda zariadila.

instagram.com/kayaszu

Postupom času sa so svojou prirodzenosťou natoľko zžila, že svoje rozhodnutie začala otvorene propagovať na Instagrame, kde sa stretla s veľkou podporou a samozrejme, aj s množstvom negatívnych reakcií. Tie však Kaya nerieši. Dobre vie, že stereotypy v našej spoločnosti sú natoľko silno zakorenené, že nemá význam s nimi bojovať. Napriek tomu je na svoju prirodzenosť hrdá a podporuje ju v tom aj jej manžel.

instagram.com/kayaszu

Neholia sa ani celebrity

Neoholené nohy a podpazušie propaguje aj čoraz viac známych žien šoubiznisu: Madonna a jej dcéra Lourdes Leon, Miley Cyrus, Julia Roberts... Zapájajú sa aj mnohé blogerky a modelky. Možno si niekto povie, že chcú byť len zaujímavé, no nie je to tak. Vojna žiletkám je spôsob, ako poukázať na právo na prirodzený vzhľad žien a rovnoprávnosť oboch pohlaví. To, že je nutné spoločnosť naučiť, že žena by mala mať právo na svoje telo so všetkým, čo k tomu patrí, je aj prípad modelky Arvidy.

instagram.com/arvidabystrom

Smrť za chlpaté nohy?

Táto príťažlivá blondínka sa objavila s chlpatými nohami v reklame pre Adidas. Výsledok? Tento fakt ľudí natoľko šokoval a nahneval, že sa modelke dokonca vyhrážali smrťou a znásilnením. Šialené reakcie? Áno! Zdá sa, že pre mnohých z nás je ešte stále šokom, že aj ženy majú chlpy. Zmierme sa s tým a robme tak, ako to cítime. A rešpektujme, ak to niekto má inak...

Čítajte viac: 

RETRO so všetkým čo k tomu patrí: Lourdes Leon propaguje neoholené podpazušie!

Trblietavé podpazušie: Čo som ušetrila na žiletkách, vrazím do glittrov!

Celebrity, ktoré si neholia nohy