Svoje prvé dva roky na scéne uzatvára vydaním debutového albumu Zmatená

Na nahrávke prináša dvanásť skladieb, z ktorých štyri už stihla vydať ako single. Odkedy zvíťazila v Superstar, tvorí a koncertuje súčasne na Slovensku i v Čechách. Aj jej debutový album preto vznikal doslova na ceste medzi Bratislavou a Prahou - svedčí o tom bohatý mix českých i slovenských mien kolegov, ktorí sa na jej albume podieľali: speváci Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý i Aleš Kubát (in memoriam) a producenti Oliver Žilák, Martin Maxo Šrámek, Peter Graus, Tomáš Zubák, Matej Mikloš a Matěj Vávra.

Ako naznačuje názov Zmatená, pri počúvaní albumu čaká fanúšikov zmes skladieb, ktoré vznikali pod turbulentným vplyvom mnohých elementov a Terezu ako umelkyňu výrazne formovali. „Myslela som si, že keď budem vydávať svoj prvý album, budem vyprofilovaná speváčka, ktorá vie, čo chce. Postupom času som začala zisťovať, že to nie je až také jednoduché. Páči sa mi veľa žánrov a štýlov. Preto môj prvý album ako hovorím, je farebný. Je na ňom všetko, čo ma baví a v každej pesničke som zanechala kus seba, svoje emócie, slzy, šťastie a radosť. Dlho som sama zo seba bola zmätená... Možno ste čakali kompaktný album. Sama som nevedela, ako to uchopiť a vôbec, čo mám robiť. A tak vznikol môj prvý album „Zmatená“, v ktorom som si veľa vecí vyskúšala a mám z toho veľkú, úprimnú radosť,“ vyznáva sa Tereza.

Debutový album Terezy Maškovej bude mixom česko-slovenských hitov.
Debutový album Terezy Maškovej bude mixom česko-slovenských hitov.
Zdroj: Nina Skalíková

Tereza vydáva album Zmatená v sprievode singla Tažní ptáci

Ako prezradila, pesnička vznikla už pred niekoľkými rokmi. Náhoda chcela, že na ňu opäť natrafila len nedávno, počas dokončovania albumu... „Napísal ju môj kamarát, veľmi dobrý muzikant Martin Kučera so svojím otcom. Náhodou som ju našla pred dvoma mesiacmi v maili. A hneď som bola rozhodnutá, že chcem, aby bola na albume,“ spomína. Skladbu si napokon tak veľmi obľúbila, až sa rozhodla, že bude sprevádzať vydanie jej albumu. Singel dnes dostal vlastný videoklip, ktorý nakrútil slovenský režisér Dušan Krajčovič. „Je to krásna skladba, keď som ju počula prvýkrát, zatajil sa mi dych, pretože text je pre mňa majstrovským dielom, ktoré sa autorom vydarilo. Myslím si, že každý z nás si v tom nájde svoj pocit. Pre mňa je to zamyslieť sa sama nad sebou, nad tým, čo je v živote dôležité, aké sú priority. Neustále sa za niečím naháňame, chceme viac a viac. Nevážime si to, čo máme a väčšinou na to prídeme, až keď to stratíme. Obzvlášť v tejto dobe je to trefné,“ hovorí Tereza a vysvetľuje, že práve tieto hlboké myšlienky chcela spoločne s režisérom podčiarknuť novým videoklipom. Ako dodáva na záver, po vydaní debutového albumu sa už veľmi teší na prvé koncerty, ktorých termíny sa už začínajú črtať po nútenej koncertnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu.