„V tých šatách nemal byť nikto iný ako Marilyn,“ nedáva si servítku pred ústa módny dizajnér Bob Mackie (82), ktorý na róbe spolupracoval po boku legendárnej návrhárky a kostýmovej výtvarníčky Jean Louis. Bol to práve Mackie, kto nakreslil náčrt šiat, keď pracoval ako jej asistent vo svojich 20-tich rokoch. V nádherných trblietavých šatách Marilyn zaspievala v roku 1962 „Happy Birthday Mr. President“ na oslave narodenín J.F. Kennedyho, čo sa zapísalo do dejín.

Marilyn Monroe v ikonických šatách, v ktorých v roku 1962 zaspievala Kennedymu k narodeninám.
Zdroj: reprofoto Twitter


Túto ikonickú róbu si na tohtoročné Met Gala obliekla Kim Kardashian a vyvolala vlnu pochvál, ale aj kritiky. Nemožno jej uprieť, že v róbe zahviezdila, dokonca do nej na poslednú chvíľu schudla 7 kilogramov len za tri týždne. Určite však nečakala, že k najväčším kritikom outfitu, ktorý zvolila, bude patriť práve človek, ktorý bol pri ich zrode.

Kim priznala, že do šiat musela schudnúť.
Zdroj: @kimkardashian/ Instagram


„Myslím si, že to bola veľká chyba," povedal Mackie o Kim. „Marilyn bola bohyňa. Bláznivá bohyňa, ale bohyňa. Bola jednoducho báječná. Tie šaty boli navrhnuté a ušité pre ňu. V tých šatách by nemal byť nikto iný," vyjadril sa v rozhovore pre Entertainment Weekly. Mackie pritom počas svojej kariéry obliekal aj ďalšie slávne osobnosti ako Marlene Dietrich, Judy Garland, Elton John, Diana Ross, Barbra Streisand, Tina Turner či Liza Minnelli.


Iní zase tvrdia, že medzi Marilyn a Kim Kardashian existujú isté paralely, a preto si práve ona zaslúžila obliecť sa do ikonickej róby. Obe dámy rady vyvolávajú senzácie a obe sa zaslúžili o nový pohľad na ideál ženskej krásy. Tak ako Marilyn, aj Kim hrdo nosí svoje krivky a je pre mnohé ženy inšpiráciou.


Čo si myslíte vy? Bolo správne, že sa Kim predviedla v róbe po Marilyn Monroe?

Viac fotiek ikonických šiat na oboch hviezdach nájdete v našej FOTOGALÉRII.