Zakladateľ spoločnosti Microsoft miliardár Bill Gates (65) ohlásil pred tromi mesiacmi, že sa s manželkou Melindou French Gates (56) budú rozvádzať. Washingtonský súd ich oficiálne rozviedol začiatkom tohto týždňa. Žiadosť o rozvod podala Melinda po tom, čo ju znepokojili zverejnené prepojenia jej manžela s kontroverzným podnikateľom Jeffreym Epsteinom. Ten bol obvinený zo zneužívania maloletých dievčat, ktoré dohadzoval aj svojim vplyvným kamarátom. Epstein spáchal vo väzení samovraždu.

Bill Gates s bývalou manželkou Melindou.
Zdroj: YouTube


Podľa dokumentov z rozvodového súdu Melinda nepodala žiadosť o zmenu priezviska. Aj po rozvode si teda plánuje ponechať meno svojho bývalého manžela. Dvojica spolupracovala na mnohých projektoch a vyjadrila sa, že budú naďalej spoločne pokračovať vo filantropických aktivitách. Ich nadácia, v ktorej sú obaja predsedami, však uviedla, že pokiaľ v priebehu dvoch rokov zistia, že spolu nedokážu ďalej spolupracovať, jeden z nich zo svojej funkcie odstúpi.

Melinda a Bill Gates sa zoznámili v roku 1987.
Zdroj: Getty Images


Dokumenty obsahujúce detaily ich majetkového vyrovnania sú tajné, no podľa niektorých zdrojov mala Melinda už zinkasovať poriadny balík peňazí. V deň, keď podpísala rozvodové papiere, jej vraj cinkli na účte dve miliardy dolárov a krátko nato na ňu Bill prepísal akcie mexickej Coca-Coly v hodnote 25 miliárd. Majetok Billa Gatesa sa odhaduje na takmer 150 miliárd dolárov, takže Melinda má nárok na rovnú polovicu. Dvojica vlastní niekoľko nehnuteľností. Sídlo v Bellevue v hodnote 130 miliónov je prepísané na Melindu, zatiaľ čo Bill si ponechá vilu v Palm Desert v Južnej Kalifornii. Ako dvojica naloží s ďalším rozsiahlym majetkom a akciami v niekoľkých spoločnostiach, zostáva zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. Nepochybne však pôjde o jedno z najväčších porozvodových majetkových vyrovnaní v histórii.

Dvojica si podelí majetok v hodnote takmer 150 miliárd dolárov.
Zdroj: Internet


Bill a Melinda sa zoznámili v roku 1987. O sedem rokov neskôr sa zosobášili a narodili sa im tri deti. Už v roku 2000 mal mať vraj Bill intímny pomer s jednou zo zamestnankýň Microsoftu. Manželia však krízu ustáli. V poslednej dobe sa začali opäť vynárať obvinenia, že miliardár bol svojej manželke niekoľkokrát neverný. Ich manželstvo napokon vydržalo celých 27 rokov. Dnes je dvojica oficiálne rozvedená.

Viac fotiek nájdete v našej FOTOgalérii.