Rakvu následne prevezú k Wellingtonovmu víťaznému oblúku a ďalšie obrady sa uskutočnia v priestoroch Windsorského hradu. TASR správu prevzala zo stanice BBC. Išlo o prvý štátny pohreb od rozlúčky s premiérom Winstonom Churchillom v roku 1965, pripomenula BBC.

Pohrebný sprievod dorazil do opátstva krátko pred 11.00 h miestneho času. Za rakvou kráľovnej Alžbety II. kráčali za zvuku bubnov a gájd jej najbližší príbuzní vrátane jej najstaršieho syna - kráľa Karola III. - a jeho súrodencov princeznej Anne a princov Andrewa a Edwarda.

Za rakvou kráčali aj kráľovnine pravnúčatá - deväťročný George a sedemročná Charlotte, deti princa Williama a princeznej Kate. Ich najmladší potomok, štvorročný princ Louis, sa však podľa očakávania na pohrebe nezúčastnil, píše Sky News.

Na snímke zľava britská princezná Charlotte, Kate, britská princezná z Walesu, britský princ George a britský princ William počas obradu rozžehnania sa s telom britskej kráľovnej Alžbety II. v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor v pondelok 19. septembra 2022. Obrad rozžehnania sa s telom kráľovnej Alžbety II. sa uskutočnil vo windsorskej Kaplnke sv. Juraja. Tam panovníčku v rámci súkromného obradu aj pochovali po boku jej manžela princa Philipa, ktorý zomrel vlani v apríli
Zdroj: Victoria Jones

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE