Spevák, skladateľ, model aj výborný tanečník - to všetko sa skrýva v jednej osobe. Adam Pavlovčin okúzlil nielen porotu, ale aj celé Slovensko už na prvom kastingu, kde s klavírom zaspieval neskutočnú verziu skladby Skin.

26-ročný umelec sa narodil v Myjave no vyrastal na Záhorí a pred niekoľkými rokmi sa objavil aj v šou Hlas Česko Slovenska. Aj keď postúpil, nedostal sa v súťaži ďaleko. Zbalil kufre a odišiel do Anglicka. Ako sám hovorí, nebol na to ešte pripravený, v Superstar 2021 to bol úplne nový človek.

Adam je prvým LGBTQ+ víťazom Superstar, ktorý o tom otvorene hovorí a svoje víťazstvo, v ktoré kvôli predsudkom neveril, označil za „obrovský krok vpred“ v českej a slovenskej spoločnosti.

V rozhovore pre ELLE, ktorý poukázal na jeho popularitu ako queer umelca v konzervatívnej spoločnosti, sa vyjadril k spoločenskému dosahu svojho úspechu: „Verím, že aj práve moje víťazstvo bude motivovať ďalších domácich spevákov, hercov, moderátorov či politikov, aby boli sami sebou a nebáli sa byť autenticky queer."

Dnes však prichádza s aktualitou, ktorú nikto nečakal a ide o zásadný zlom v jeho kariére. 20. mája vydáva prvý singel, ten už predstavil na živom prenose Let's Dance, avšak na hudobné platformy a do rádií sa dostane až teraz.

O ČO IDE SA DOZVIETE V NAŠEJ GALÉRII