ONA, ON a jeho milenka

Svetlana mala klasické ciťáky, že ju muž podvádza. Sem tam našla doma cudzí zatúlaný vlas, sem tam vo výpise zvláštne výdavky. „Keby som nenachádzala tie blbosti, myslela by som si, že on je moja najväčšia láska. Môj muž Miro robil pre mňa od začiatku vzťahu všetko, čo mi videl na očiach. Nosieval mi ruže, čakával ma s večerou pri sviečkach. Často sme sa romanticky milovali na zemi pred našim krbom…" Preto každý záchvev nevery Svetlana pred sebou vždy odbila po svojom - báchorkou, že sa to určite nestalo a snahou zabudnúť. Takto fungovala dovtedy, kým svojho muža nenachytala v kancelárii so sekretárkou. „Keď som vošla, videla som, ako ju mláti po zadku a vykrikuje na ňu tie najúchylnejšie slová, aké existujú. A mne sa vtedy zrútil svet. Môj nežný muž vyzeral ako šialený a nadržaný býk a ja som si pridala ako hlúpa krava." Po pár hodinách od incidentu sa Svetlana rozhodla správať tak ako vždy. Tvárila s sa, že sa nič nestalo a doma v posteli na neho čakala. V ten večer prišiel Miro domov neskoro.

Život v trojke? To normálnemu vzťahu neprospieva, myslí si Simona
Život v trojke? To normálnemu vzťahu neprospieva, myslí si Simona
Zdroj: Shutterstock

 

„Zobudil ma, keď sa prikrýval perinou. Automaticky som sa otočila a privinula k nemu. Chytil mi hlavu do dlaní a povedal, že ak chcem, aby náš vzťah pokračoval ďalej, bude to od dnešného dňa inak. Povedal mi, že to chce robiť s vulgárnymi ženami a jediné, čo s tým môžem urobiť, je pozerať sa, byť pri tom. Aby som vraj nemala pocit, že niečo robí poza môj chrbát. Mala to byť vlastne manželská láskavosť a veľkorysosť.. Súhlasila som, lebo som mala pocit, že nám to pomôže a opäť bude všetko fajn." Pred prvou nočnou návštevou sekretárky Dany dva dni Svetlana nejedla. „Aby som to zvládla, musela som si naliať drink. Iba tak som sa dokázala pozerať na svojho muža ako fučí ako zviera, nekontrolovateľne skáče po cudzej žene a mláti ju. Zatvárala som oči a zatajovala slzy. Pár razy som odišla z miestnosti. Mala som pocit, že si to ani nevšimli." Keď Dana odišla, prišiel Miro k svojej žene, pobozkal ju na líce a povedal: „A nabudúce chcem, aby si sa pridala."

Svetlana  pochopila, že všetko, čo kvôli nemu podstúpila, bolo nad jej schopnosť prispôsobiť sa
Svetlana pochopila, že všetko, čo kvôli nemu podstúpila, bolo nad jej schopnosť prispôsobiť sa
Zdroj: Shutterstock

Aj s tým Svetlana súhlasila.Danine návštevy tak boli stále častejšie a Svetlana si nalievala stále viac drinkov, aby to zvládla. Možno by trvali do dnes a z nej by sa stala alkoholička, keby jedného dňa nezbadala svojho muža s jeho ďalšou obeťou. „Sedeli v reštaurácii plnej ľudí a on sa vôbec neostýchal siahať jej do výstrihu a chytať ju medzi nohami. Mohla to vidieť celá ulica." Až vtedy pochopila, že všetko, čo kvôli nemu podstúpila, bolo nad jej schopnosť prispôsobiť sa. „Pokus o život v trojke mal byť záchranou nášho vzťahu. Naopak, totálne ho položil. Dnes som presvedčená o tom, že som si vzala neznámeho človeka a keby som do toho vzťahu tak neskočila, nepokazila by som si niekoľko rokov zo života. Tento humus nebol nič pre mňa. Život v trojke podľa mňa nie je možný. Teda ak aspoň jeden toho druhého miluje,“ tvrdí Svetlana, ktorí v tom má jasno. Podľa nej to nikdy nemôže fungovať, pretože „trojka je zvrátenosť. A obyčajný humus!"