Svet bez lásky by nebol dobrým miestom. Avšak, čoskoro sa takým nepochybne stane, a to aj vďaka nášmu prístupu a správaniu. V mnohých prípadoch sa síce nechceme správať tak, ako sa správame, ale dnešná doba a spoločnosť nás k tomu podvedome vedie. Čo je teda hlavným dôvodom toho, že sa z našich životov vytráca láska?

SOCIALIZUJEME SA LEN NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

Toto je smutná realita. Jediný svet, ktorý častokrát vnímame ako reálny, je ten, ktorý vedieme na sociálnych sieťach. Zabúdame ísť von, baviť sa s priateľmi a známymi, rodinou. Namiesto toho radšej sedíme zatvorení doma a žijeme vo svete, ktorý sme si vyfantazírovali.

PÍŠEME NAMIESTO TOHO, ABY SME HOVORILI

S prílišnou dôležitosťou, ktorú pripisujeme sociálnym sieťam súvisí aj to, že city, o ktorých by sme mali hovoriť, radšej píšeme. Začíname mať problém hovoriť o tom, čo prežívame, čím sa stále viac uzatvárame sami do seba, hoci si to vôbec neuvedomujeme. Mali by sme si však uvedomiť, že ani ten najkrajší emoji alebo gifko, v nás nikdy nevyvolá tak silný pocit ako úprimný úsmev alebo dokonca slzy v očiach človeka, ktorému sme práve povedali, ako veľmi ho ľúbime.

MÁLO ODPÚŠŤAME

Načo by sme to robili? V dnešnom preglobalizovanom svete predsa nájdeme priateľov na každom rohu. Preto je normálne, že namiesto jedného odpustenia si radšej nájdeme 10 nových priateľov. Veď načo by sme sa ponižovali? Avšak, sami sa musíme zamyslieť nad tým, či nám noví priatelia dokážu niekedy nahradiť tých, ktorých poznáme celý život a vedia o nás každú maličkosť?

Ste schopné odpustenia?
Ste schopné odpustenia?
pinterest.com/pin/669136457107920614/

foto: pinterest.com/pin/669136457107920614/

NA NIČ NEMÁME ČAS

Ruku na srdce - naozaj je to tak? Alebo sa len príliš zamestnávame vecami, ktoré v skutočnosti vôbec nemusíme riešiť? Pozor, aby sme si niekedy naozaj nepovedali, že sme premárnili všetok svoj čas vecami, ktoré vôbec neboli podstatné.
ODHADZUJEME NAMIESTO TOHO, ABY SME OPRAVOVALI

Máme silnú tendenciu stavať naše vzťahy na povrchnosti. Odhodiť ich pri prvom probléme. Nezáleží nám na tom, aby sa napravili, ak nastane problém, jednoducho to ukončíme. Takýmto prístupom však vzťah nikdy nedostane šancu dozrieť. Sami si zabíjame lásku a začíname veriť mylným predstavám o tom, že pravá láska už dnes neexistuje. Existuje! Verte, že je stále tu! To len náš prístup sa zmenil natoľko, že si vôbec neuvedomujeme, že sa o ňu pripravujeme my sami.

Čítajte viac:

Animované hrdinky ožívajú vo photoshope: Už sa ich len dotknúť!

Láska, za každú cenu? 5 zlých dôvodov, pre ktoré sa vrháme do vzťahov

Existuje ešte vôbec rozprávková láska?

Láska vs. flirt ♥ Výstižné ilustrácie, v ktorých sa mnohí iste nájdete

Toto je pravá láska: Keď dopozeráte VIDEO do konca, pochopíte...