Obdobím „nechute“ si prejde asi každá žena. A pravdepodobne aj muž. Nechuť na sex, inak nazývaná aj ako znižovanie libida, sa u každého prejavuje rôzne a rôzne sú aj príčiny vzniku tejto poruchy. Hoci môže takáto situácia naštrbiť vzťah, je dôležité vydržať, nájsť koreň problému a vyriešiť ho.

NEDOSTATOK ESTROGÉNU

Zdravotné problémy, ktoré si možno ani neuvedomujete. Hormonálna rovnováha má v organizme svoje opodstatnenie. Čím nižšia hladina estrogénu, tým menšia chuť na sex. To je jasné. U mužov hovoríme samozrejme o testosteróne. Hladina týchto hormónov kolíše predovšetkým vplyvom veku, a tomu nezabránime. Preto je dobré udržiavať balans pomocou liekov alebo iných výživových doplnkov.

Pomôcť k sexuálnemu apetítu môžu aj tabletky.
Pomôcť k sexuálnemu apetítu môžu aj tabletky.
pinterest.com/medscape.com

foto: pinterest.com/medscape.com

Čítajte viac:

Je sex skutočne hlavným rizikovým faktorom?

NÍZKE SEBAVEDOMIE

Neustále lamentovanie nad širšími bokmi a pneumatikou na bruchu vám naozaj ani trochu nepomôže. Akurát tak odradí všetkých potenciálnych záujemcov. A okrem toho sa pri takomto depresívnom stave neviete dokonale uvoľniť. Voala, problém je na svete. Scenár je v mnohých prípadoch rovnaký. Začínate partnera odháňať a stáva sa z vás sexuálny abstinent. Ak je toto aj váš problém, urýchlene hľadajte riešenie. V opačnom prípade vzťah naberá smer rozchod.

MLČANIE JAHNIAT

Pochádzate z rodiny, kde sa sexualita akosi vždy utajovala a utláčala do pozadia? Potom niet divu, že s ňou v súčasnosti máte problémy. Vzťah a celkový postoj k intímnostiam je pre vás tabu a tak pôsobíte chladným dojmom. Možno vám ako deťom rodičia vtĺkali do hlavy, že takéto veci sú hriešne, no dnes ste dospelá žena a na vlastnú dávku súkromia máte svoj nárok.

ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY

Bolesti pri styku sú často zapríčinené zdravotnými komplikáciami, o ktorých možno ani sama neviete. Mykózy a zápaly sú dnes bežnou súčasťou života väčšiny žien a je známe, že pri nich sexuálny apetít významne klesá. Ak však žiadna zjavná príčina neexistuje a napriek tomu vaša chuť na sex zostáva na bode mrazu, je dobré poradiť sa s odborníkom.

Týmito problémami trpia aj muži aj ženy.
Týmito problémami trpia aj muži aj ženy.
pinterest.com/Introvert, Dear

foto: pinterest.com/Introvert, Dear

Čítajte viac:

Lepší a kvalitnejší SEX vďaka podpätkom? Vedci hovoria jasnou rečou!

NEDÔVERA

Podvedomie je naozaj ťažký protivník. Úplne stačí ak niekde v kútiku duše straší malý tienik, ktorý nahlodáva dôveru nielen vo vášho partnera, ale aj vo váš vzťah. Žiadny pocit bezpečia sa nedostavil a s ním odplávala aj túžba po vzájomnom splynutí. Už len z princípu cítite odpor a pomyslenie na telesnú blízkosť je vám odporné. Poslúchnite telo. Láska a vášeň je chémia a ak ju mozog neakceptuje, srdce nijako nepresvedčíte.

Čítajte viac:

Sex na červenú? Možno utuží váš vzťah

Skutočný príbeh: Milujem sex s neznámymi mužmi!

Sex? Radšej knihu! Aj u vás vyprchala všetka vášeň?