Naučte sa milovať ich

„Mám mať rada jeho priateľov? Žiadny problém. Ak sú takí, ako on, a jeho predsa milujem, určite ich budem mať rada," hovoril si naivný mozog mladého dievčaťa. Vytriezvel rýchlosťou svetla.Jeho kamaráti sú totiž veličina, pojem. S kým pil celé noci? S nimi. Kto ho ťahal z depresií? Oni. S kým si zahrá na gitare a urobí dojem na baby? Predsa s chalanmi. Nebuďte naivné, že teraz, keď ste vstúpili do jeho života, odrazu sa stanete bezvýhradným centrom jeho pozornosti. Ak to dopustí, nebude mať čas na svojich parťákov a to je váš problém. Postupne ho nahlodajú a ak je slabý, dostanú ho a vám ostanú len oči pre plač. Alebo v lepšom prípade s nimi budete celý život bojovať.

„To čo za krehotinku si zbalil? Ako z kvetu makového!" šťuchali do mňa prstom kamaráti môjho ex, keď som sa v aute rozkašľala z ich hustého cigaretového dymu. Dva mesiace som ich úprimne neznášala, no potom som si povedala, že mňa musí predsa milovať každý a dala som sa do boja. Pozývala som ich k nám na večere, dolievala hektolitre vína a smiala sa ich sexistickým poznámkam. Moja cena stúpla, keď som jednému z nich dohodila známu. Boli sme na nich dve a intenzita posmeškov sa oslabila na minimum.

Otestujte si ho

Ak ste si práve povedali, že sa podobným problémom vyhnete, keď ho od jeho partie kamarátov "odstrihnete", nerobte to. Všetci vás budú nenávidieť a on bude nešťastný. Chudery, ktoré tomu svojmu zakazujú aj skypovať s kamošmi vzdialenými stovky kilometrov, nech sú pre každého výstrahou. Navyše, na vzťahu vy, on a jeho parťáci najlepšie zistíte, čo k vám partner cíti a ako by vychovával vaše prípadné deti. Ak do vás chlapci v kuse rýpu a on sedí ticho v kúte, nič dobré vás s ním nečaká. No ak sa vás zastane a v dobrom vymedzí kamarátom hranice, čo by si už na vás nemali dovoliť, držte sa ho.

Shutterstock

Vrana k vrane

Dostať sa pod kožu bande jeho kamošov je čosi podobné ako niekdajšia šikana bažantov na vojne. Ide o boj, kde vyhrajú len tie najsilnejšie. Buďte si isté, že ak jeho verným "bratom" nepadnete do oka, okamžite mu začnú za vás hľadať náhradu a bude im ukradnuté, že on si s vami celkom dobre rozumie. Štýlový tridsiatnik Peter si nabalil o desať rokov mladšiu žabku Eriku, ktorá síce bola kus, ale obľubovala neštýlové veci a neštýlové miesta. Keď sa stretli s Petrovou partiou vo vychytenej reštaurácií s tlmenou hudbou, Erika snívala o zarosenej desine vo veselej krčme, kde by roztancovala svoje obľúbené staré tenisky. Kým Peter jej bezprostrednosť na začiatku zbožňoval, po pár mesiacoch sa pri nej začal cítiť trápne, a tak jeho kamoši horlivo prikladali polienka do ohňa budúceho rozchodu. Našli mu štýlovú tridsiatničku a presvedčili ho, že chlap s jeho postavením potrebuje partnerku, ktorá ho bude reprezentovať. Erika sa teda musela vrátiť k partii vysokoškolákov, ktorí jej súhlasne pritakali, že Peter je zazobané hovado. Aké z toho plynie ponaučenie? Výrazné protiklady sa nepriťahujú a ak, tak len na jeden-dva vášnivé sexíky. Žiadny vážny vzťah nehrozí.

Shutterstock

S čím sa dá zmieriť

A čo ak vaša drahá polovička kotví v partii nádejných alkoholikov a frajerov, čo si občas niečo "šňupnú"? Môžete sa síce zahrať na večnú záchrankyňu a pokúsiť sa dostať ho odtiaľ, no mali by ste vedieť, čo vás čaká. Preplakané noci, krik jeho partie pod vašimi oknami, nenávistné telefonáty a rátajte aj s tým, že jeho takmer pokrvní bratia vás začnú aj prenasledovať. Naozaj stojíte o vzťah s človekom, ktorý vám nedopraje ani štipku duševného pokoja? Inak, špeciálnou kategóriou sú jeho kamarátky v sukni. Najlepšie priateľky môjho bývalého sú dnes mojimi najlepšími priateľkami a keď s ním boli časy najťažšie, stáli pri mne, nie pri ňom. Nešlo o ženskú solidaritu, skôr o spoločnú zlosť nad jeho nekonečnými prešľapmi. Po rokoch som sa znova zmierila aj s ním a jeho dnes už manželkou a spoločne sme navštívili starú partiu. Mali ste vidieť tie úsmevy.

Čítajte viac:

Existuje ešte vôbec rozprávková láska?

Kamošky sú nový manžel: Láska nemusí vydržať, priateľstvo áno...

Nemáte šťastie v láske? Stačí, ak urobíte TOTO a máte vyhraté!

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

Láska je vo vzduchu ♥ Najzamilovanejšie fotky známych párov šoubiznisu