Dva týždne v nemocnici boli pre mladú Bratislavčanku ako vystrihnuté z hororu. Ležala tam nonstop napojená na infúzie, nedokázala rozprávať, ani pohnúť pravou rukou. „Strašne som sa bála, že skončím ochrnutá. Vraj som mala aj epileptický záchvat, preto teraz beriem silné lieky na epilepsiu a riedenie krvi,“ spomína na šokujúci zážitok Zdenka. Zachránili ju doslova v hodine dvanástej, aj keď predtým bola úplne zdravá. V jej problémoch má prsty antikoncepcia.

Hormóny - problémy

Všetko sa začalo nevinnou bolesťou hlavy. „Keď som sa pred niekoľkými týždňami ráno zobudila, bolo mi zle a celý deň som vracala. Najskôr som si myslela, že je to z jedla, no nasledujúci deň sa to ešte zhoršilo. Dostala som injekciu proti bolesti hlavy a lieky na žalúdok. Uľavilo sa mi len nachvíľu a ďalšie ráno sa všetko zopakovala. Tri dni som nič nejedla, bola som úplne zoslabnutá a dehydrovaná, a tak ma lekárka poslala k chirurgovi s podozrením na zápal slepého čreva." Ani ten nič nezistil, no to už pacientka v kritickom stave putovala na centrálny príjem do nemocnice. Magnetická rezonancia v jej hlave odhalila tri krvné zrazeniny. Spôsobili ich antikoncepčné tabletky, čo neskôr potvrdili viacerí lekári, ktorí ju vyšetrovali. „Dozvedela som sa, že predo mnou už v nemocnici liečili tri podobné prípady dievčat, a všetky brali tabletky," pokračuje Zdenka. Sama užívala antikoncepciu štyri roky a žiadne ťažkosti s tým nemala, práve naopak. „Mala som nepravidelnú a veľmi bolestivú menštruáciu, ktorá sa vďaka pilulkám upravila. Cítila som sa výborne, netrápil ma ani predmenštruačný syndróm. Ku gynekologičke som chodila pravidelne, nefajčím a aj krvné testy som mala v poriadku," krúti hlavou mladá žena, ktorá po tomto zážitkunebezpečné tabletky definitívne vyškrtla zo svojho života.

„Dozvedela som sa, že predo mnou už v nemocnici liečili tri podobné prípady dievčat, a všetky brali tabletky,
„Dozvedela som sa, že predo mnou už v nemocnici liečili tri podobné prípady dievčat, a všetky brali tabletky," pokračuje Zdenka.
Zdroj: Mohito