Dnešné vzťahy sú nie je jednoduché udržať vo forme, pretože nemáme na ne čas. Podľa prieskumu amerického e-shopu EdenFantasys si páry priemerne užívajú 69 minút sexu týždenne, deväťkrát do mesiaca, len 3 % ľudí milovanie zvláda tridsaťkrát mesačne, zatiaľ čo až 12 % priznalo, že na sex nemá čas vôbec. Napriek tomu by sa 60 % ľudí chcelo so svojim partnerom milovať častejšie. Prieskum však odhalil aj spôsob, ako tento problém vyriešiť. Viac ako polovica opýtaných si vypomáha tým, že si sex jednoducho naplánujú na presný dátum a čas.

via GIPHY

Lepší plánovaný než žiadny
Zdá sa vám to nudné? Pozor na to, aby ste pri čakaní na spontánne vzplanutie neprišli aj o zbytok vášne, ktorá vám ostala. Odborníci sa zhodujú, že pre partnerstvo je lepší plánovaný pravidelný sex ako žiadny. Lebo viete ako to my ženy máme, keď je sexu málo, zvykneme si na to a po čase sa nám nechce už vôbec. Uvedomte si, že nezáleží na tom, či sex prebieha spontánne alebo plánovane. Dôležité je, aby ste sa na milovanie obaja tešili. "Ľudia si zvyčajne predstavujú milostný akt ako spontánna záležitosť a môžu si myslieť, že mu plánovanie uberie na kráse. Spontánnosti sa však ani v prípade plánovaného sexe nemusíte úplne vzdávať. Snažte sa milovanie čas od času niečím ozvláštniť. Tým sa vyhnete tomu, že by sa sex stal nudnou rutinou, "hovorí Adam Durčák zo sexshopu Ruzovyslon.cz, ktorý sa zaoberá zdravou sexualitou.

via GIPHY

Sobota je ideálna
Lenže kedy a ako, keď ste stále v jednom kole? Podľa najnovšieho prieskumu si tretina ľudí pre milostné hry najčastejšie vyhradzuje sobotný večer. Poviete si, no super, nuda pred telkou nás iste rozpáli... Ale, čo takto sa inšpirovať druhými.. Takmer 34 % respondentov, ktorí žijú v dlhoročných zväzkoch uviedlo, že aj plánovaný sex si vedia poriadne užiť, ak je to rande v hotelovej izbe! (A ide o rande s ich partnerom, nie s tajným milencom...) To je super tip pre vzťahy unavené rutinou, čo poviete?  

via GIPHY

Čítajte viac: 

Rande ako z rozprávky: Toto je pätica najzaujímavejších miest na rande snov!

Rande cez internet na vlastnej koži testoval náš ženatý kolega!

Aký parfum zvoliť na prvé rande? Tu je niekoľko tipov

Šup do postele na prvom rande: Robia toto slušné dievčatá?

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku