Ženy zvyknú občas skĺznuť do rozprávok a uveriť, že muž sa zmení. No vo väčšine prípadov sa zmeny nedočkajú a tak sa roky utápajú v nefunkčnom vzťahu, ktorý je tak či tak odsúdený na zánik. Toto je však len jeden z mnohých nezmyselných dôvodov, pre ktoré ženy zotrvávajú v pokazených vzťahoch.

 

A viete, aký je jeden z najčastejších? Fakt, že všetky vaše kamarátky sú už zadané!  Hlúpe, že? V anonymnom prieskume sa však mnohé tridsiatničky priznali, že so svojím partnerom aj napriek problémom a krízam zostávajú najmä preto, lebo majú pocit, že sú už staré a že všetky ich kamarátky naokolo žijú vo vzťahu.

Nie je to trochu paradox? Čo ak tie vaše kamarátky zmýšľajú rovnako a tiež sú v nefunkčnom vzťahu len preto, lebo si myslia, že ten ideálny ste našli vy?

Byť vo vzťahu len preto, lebo všetky vaše kamarátky majú partnerov, je veľká chyba. Ak váš vzťah nefunguje, nemali by ste sa  nechať ovplyvňovať tým, že vašim kamarátkam tie ich fungujú. Alebo tým, že si len myslíte, že im ich vzťahy fungujú.  Verte nám, byť slobodná a s možnosťami je lepšie ako zotrvať vo vzťahu, v ktorom sa trápite. Nájdete nové priateľstvá, zažijete nové veci a možno na lásku narazíte vtedy a tam, kde by vám ani nenepadlo.