Vedeli ste že neúspech, podráždenosť, únava a zdravotné problémy odzrkadľujú zlé prúdenie energetických centier vášho tela? Čakry, akési kolieska energie sú často zaseknuté a vy o tom ani neviete. Každá čakra je zodpovedná za správne fungovanie orgánov v našom tele, ale i za naše psychické schopnosti. Sedem základných čakier je napojených na žľazy s vnútorným vylučovaním a tvoria tak sedem duchovných centier. Každé centrum príjme energiu, určitým spôsobom ju spracuje a vyžaruje ju opäť z nás do okolia. Čakry sú prepojené, takže kvalita fungovania jednej súvisí so zdravým stavom ostatných. Centrá energie sa zobrazujú ako lotosové kvety a rezonujú odlišnými frekvenciami ako aj inými farbami dúhy.

Prvá čakra- koreňová alebo základná čakra

Toto červené centrum energie je spojené s našou existenciou. Základná čakra nás spája s fyzickým svetom, dáva nám silu ísť za svojím cieľom a nebáť sa následkov. Je to čakra materiálneho zabezpečenia, zdravého sebavedomia a schopnosti úspešne sa presadiť na všetkých frontoch. Či už v zamestnaní, kolektíve alebo medzi ľuďmi. Ak je čakra otvorená a funguje harmonicky, zažívame spojenie so zemou. Máme pocit absolútnej istoty, spokojnosti, stability a blahobytu. Stojíte pevne oboma nohami na zemi a cítite vnútornú silu. Ak je čakra blokovaná, všetky vaše myšlienky sa točia okolo toho v čom sa vám nedarí. Vtedy túžíte po zmyslových pôžitkoch ako sú sex, alkohol a ste až posadnutí peniazmi. Neviete dávať, chcete len brať. Často ste zúriví, podráždení, no na druhej strane sa cítite slabí a neschopní.

Čo hovorí  telo:

Základná čakra sa nachádza v oblasti kostrče, konečníka a močového mechúra. Ak sa niekto necíti bezpečne a cíti úzkosť, často si túto časť chráni či už rukami alebo prekríženými nohami. Nielen obtočenými nohami okolo seba, ale aj neposednosťou či nekľudným sedením môžeme odhaliť hlbokú neistotu a blokádu prvej čakry. Neistota však ešte len podporuje obranné postavenie a odmietanie akýchkoľvek nových myšlienok či nápadov. Nie len vaše správanie ale aj telo prezrádza, že niečo nie je v poriadku. Tuk sa ukladá na miesta, ktoré majú byť chránené. Veľký zadok a hrubé stehná vyjadrujú potrebu ochrany v týchto miestach.

Choroby spojené s prvou čarou

Zápchy, hemoroidy, studené neprekrvené prsty na nohách a rukách, zápaly močového mechúra, ľadvinové kamene, impotencia, vrodené deformácie chodidiel

Ako ju čistiť a harmonizovať

Aktivujte sa červenou farbou. Pozorujte krvavo červené vychádzajúce a zapadajúce slnko. Kúpte si prívesok z polodrahokamu a noste ho na krku. Odporúča sa achát, ktorý podporuje vyrovnanosť, pocit bezpečia a ochrany, ale aj kamene Hematit, krvavý jaspis, granát a červený korál. Obklopte sa sušenými klinčekmi, ktorých vôňa uvoľňuje nahromadené energie a lieči úzkosť a stratu bezpečia.

Prvá čakra je spojená s ľudskou energiou,dá sa
Prvá čakra je spojená s ľudskou energiou,dá sa "nabiť" aj červenou farbou.
Zdroj: Shutterstock