Ak ste dlhodobo single, je naozaj ťažké vhupnúť do vzťahu. Ste totiž zvyknutá na komfort, ktorý máte – idete kam chcete, s kým chcete a nikto vám nevyhadzuje na oči čas a ani peniaze, ktoré ste tým stratili. Na druhej strane však cítite, že mať po boku niekoho, kto tu bude len pre vás, by bolo na nezaplatenie.

Je možné, že ste až príliš prieberčivá, hlavne ak vám to vaše okolie dennodenne pripomína v priemere asi tak stokrát. Treba si určite uvedomiť, že nik nie je dokonalý a každý z nás má nejaké chyby, vrátane nás. Určite by ste však nemali upúšťať od svojich požiadaviek len preto, že vám to tak niekto radí. Partnera na celý život si predsa vyberáte vy, nie on! Ak teda cítite, že to nebude pravé orechové, nesiľte to. Ľudia sa predsa nemenia na želanie a predtým, ako to od niekoho budete chcieť, skúste popremýšľať, či by sa vám páčilo, ak by to isté žiadal niekto od vás.

Aj vy si niekedy kladiete otázku, či sa na toho pravého oplatí ešte čakať?
Aj vy si niekedy kladiete otázku, či sa na toho pravého oplatí ešte čakať?
Zdroj: Shutterstock

Namiesto toho, aby ste sa upli na človeka, s ktorým evidentne chýba iskra, zostaňte sama sebou a kráčajte vpred so vzpriamenou hlavou. Niekto síce nájde lásku v dvadsiatke či dokonca skôr, niektorí si na ňu však musia počkať dlhšie, niekedy aj celý život. Ale verte, že keď príde, spoznáte ju! Od toho človeka nebudete chcieť, aby sa zmenil, práve naopak. Budete ho rešpektovať a obdivovať za všetko, čo robí. Nielen silné ženy, aj silní muži totiž vydržia čakať na lásku svojho života. A presne taký typ muža možno čaká aj na vás. A verte, že takému s radosťou odpustíte, že pár rokov meškal.