Na úvod malé sexuálno-spomienkové okienko. Teraz trošku zalovte v pamäti a spomeňte si, ako vyzerá váš intímny život v lete, špeciálne počas dovoleniek. Keď nosíte len minišaty a plavky. Ruku na srdce, však počas týchto dní sexujete oveľa častejšie ako inokedy? Nie, vôbec sa za to nemusíte hanbiť, pretože leto a polonahé telá na mužov a určite aj na nežné pohlavie fungujú ako výbušnina. Vtedy majú dvojice na seba prirodzene viac času, vychutnávajú si viac bozkov, dotykov, a teda aj samotné predohry.

Áno, teraz vás počujem, ako si v duchu hovoríte, že to je síce pekné, lenže dovolenku máte raz do roka a že na čosi také ako dlhý sex jednoducho nie je čas. Ibaže to vôbec nie je pravda a navyše je to škoda pre váš intímny život. Pretože výraz slow sex sa rýmuje s výrazom soft sex. A čo to vlastne znamená? Vzorec je jednoduchý: hra prstov, nežné gestá a dotyky, šepkanie nežných, prípadne neslušných slovíčok do ucha a najmä to, čo je najdôležitejšie. Pomalé tempo. Tak teda, ako na to?

Zapáľte svetlo

Nemusíte sa vôbec červenať, pretože takto nejako to vyzerá vo väčšine slovenských aj iných spálni. Že po desiatej hodine večer zhasnete svetlo, šupnete do postele a obaja ste takí unavení z práce, že na čosi také, ako je sex, vám už nezostáva energia? Žiadna? A vlastne na to ani nemáte chuť? Tu by mal nastúpiť slow sex, ktorý, ako hovorí francúzsky sexuológ Christian Roliini, prebúdza zmysly, všetky zmysly. Takže nastal čas zahodiť zábrany a pozrieť sa jeden druhému do očí. Nie na sekundu, ale dlhšie a pri jemne zažatej lampe. Pozor, ideálne bez pyžama, pretože ak sa vaše telá začnú dotýkať nahej pokožky toho druhého, zmysly sa naozaj prebudia. Áno, chápeme, že si to žiada trošku premáhania, ale nič nie je v živote zadarmo. Ani dobrý slow sex. Čo keby ste to skúsili podobne ako Brigitte Bardot vo filme Opovrhnutie, keď nahá vstala z postele a priamo sa svojho milenca opýtala – a čo môj zadok? Páči sa ti môj zadok? Úspech je zaručený.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.