Poznáte babský časopis alebo web, ktorý občas neuverejní zaručené informácie, po koľkých stretnutiach si môžeme “dovoliť” podľahnúť a následne s chlapíkom zaľahnúť? My nie a aj na našich stránkach sme už tlmočili odkazy od všelijakých mužov, kedy je to okej. Podľa nich vraj stačia tri stretnutia, no ako a kde na to prišli, ani srnka netuší. Pretože niekedy spolu vypijeme trinásť káv, zjeme desať obedov a večerí. Inokedy skončíme pri prvom pohári vína a nepočkáme ani na dezert. Niekedy ani nedopijete prvý pohár vína a nepočkáte na dezert. Hneď na prvý raz. Že takýto scenár je pre vás absolútne neprípustný? Že úlety vašich kamošiek, či chtivých barových samičiek sa vás teda ani v najmenšom netýkajú? Jasné, chápeme, máte predsa nejakú úroveň a nie ste žiadna lacná korisť. Vám sa nič také určite NIKDY stať nemôže! Ale poznáte to a vravievala vám to už určite aj vaša mama, že nikdy moja, nehovor nikdy! Že človek mieni a život mení.

Ženská sexualita pochádza z inej planéty, ako mužská. Muž je odjaživa považovaný za prirodzene promiskuitného rozsievača semena a žena musí byť verná jednému mužovi, aby si ten mohol byť istý, že skutočne jeho potomkovia zdedia jeho majetky. Toľko historické okienko.
Zdroj: Shutterstock

 

Šampanské a divoký sex

Keď Ivica jedno sychravé jesenné ráno otvorila oči, došlo jej, že aj jej mama mala pravdu. Strapatý exemplár chrápajúci vedľa nej v posteli určite nepatril do zoznamu jej priateľov, dokonca ani tých na facebooku. Vlastne ho vôbec nepoznala. Aby sme boli presné, stretla ho ani nie osem hodín pred už spomínaným otvorením očí. Medzitým sa udialo všeličo, pri spomienke na divoké detaily si radšej pretiahla perinu cez hlavu a zúfalo túžila prepadnúť sa pod čiernu zem. Došlo jej, že sa nechala bez akýchkoľvek zábran v noci pretiahnuť úplne cudzím elementom, jeho chlpaté nohy teraz trčali spod druhého paplóna. No koniec! “Odjakživa som pozerala na nastajlované babenky v baroch, keď nadránom týždeň čo týždeň odchádzali vždy s iným chlapom ako na úplné chudery. Nechápala som kamošky, ktoré bez zábran skončili v posteli s niekým, o kom nevedeli vôbec nič. Neverila som im, že si to dokázali naozaj užiť. A teraz? Dopadla som presne ako ony. No dobre, úplne tak nie, ale je mi zle ešte aj teraz,” rozpráva svoj príbeh. Pol roka predtým nemala sex, posledný rozchod jej dal zabrať a bola rada, že má chvíľu od chlapov pokoj. “Som úplný prototyp baby so zásadami a dobrou výchovou. Že stará škola? Hlúpe šampanské, viem, že mi nerobí dobre, ale nechala som sa ukecať a zrazu bol pri mne. Vysoký, vyšportovaný, celý večer sme sa smiali a tancovali. Nádherne voňal a zrazu som mala jeho jazyk na uchu a neskôr aj v krku. Jedno moje ja ma fackalo, že okamžite prestaň! Druhé ma k nemu strčilo do taxíka a do jeho postele. Asi bolo silnejšie. To druhé ja. Mesiace abstinecie urobili svoje. A kým on si po všetkom spokojne a áno, slastne odfukoval, mne do pocitov slasti chýbalo veľa. Vlastne všetko,” strasie sa ešte aj teraz pri spomienke na noc v cudzej posteli. Úplne jej pocity chápeme, vy asi tiež. Sme jednoducho iné.

“Ak muž očakával iba sex, tak je spokojný, ale neznamená to, že sa so ženou chce stretávať dlhodobo. Pravdepodobne uvažuje smerom, že keď so mnou spala hneď na prvý raz, kde mám istotu, že s iným nebude? V ich podvedomí je stále silne zakotvené stereotypné myslenie, často si názor na ženu tvoria nie racionálne, ale podľa predsudkov, kolektívneho podvedomia, alebo aj názorov iných ľudí.
Jolana Kusá, psychologička

Výčitky a prázdnota

Ženská sexualita pochádza z inej planéty, ako mužská. Muž je odjaživa považovaný za prirodzene promiskuitného rozsievača semena a žena musí byť verná jednému mužovi, aby si ten mohol byť istý, že skutočne jeho potomkovia zdedia jeho majetky. Toľko historické okienko. No aj keď sa časy menia, princíp zostáva. Preto aj dnes sa chlapíkovi poväčšine jeho promiskuita toleruje s chápavým úsmevom kamošov, kolegov a v podstate celej spoločnosti. Ak sa tak správa žena, je považovaná za pomaly podradný živočíšny druh. Ono zase keď si uvedomíme, že pri sexe je muž ten, čo vniká a žena tá, čo prijíma, je to vcelku pochopiteľné. Však to poznáte, matka je vždy istá. Z emočného hľadiska je to o niečo zložitejšie. Pre nás ženy je sexuálny zážitok s cudzím chlapom bez zapojenia citov a spirituality možno hlboký a to v každom smere, no po akte väčšinou nastupuje pocit prázdnoty a nenaplnenia.

Výčitky sú v poriadku, ale je fajn sa ich čo najrýchlejšie zbaviť. Každá máme právo na občasný krok mimo vlastných pravidiel. Aj tých všeobecne zaužívaných. Pokým za nami neľahne polovica sveta popolom, je všetko úplne okej.
Zdroj: Shutterstock