Zdena vedela, že to miesto chce. Že ho jednoducho musí mať! A to za každú cenu. Áno, aj za cenu, že namiesto obálky naplnenej papierovými bankovkami ponúkne svojmu potenciálnemu šéfovi svoje telo, samu seba. Už ju totiž nebavilo iba sa pasíve prizerať, ako iní robia kariéru. Muklovala desať hodín denne, nedeľné služby, služobky a na konci mesiaca mala na účte nie nulu, ale mínus niekoľko stovák. “Moje spolužiačky z vysokej stúpali po kariérnom rebríčku vyššie a vyššie. Ja som však aj päť rokov po promócii stále písala drobné niekoľkoriadkové článočky v denníku za smiešnych pár eur. Oni exscelovali pred kamerou ako spravodajkyne a poniektoré už mali aj vlastné relácie. Nevravím, že sa k miestam dostali aj inak ako schopnosťami, aj keď o niektorých sa šušká všeličo, no mňa to už prestalo baviť,” neskrýva svoju frustráciu mladá žena, ktorá sa jedného dňa rozhodla, že ak bude treba, pre svoj kariérny posun využije aj niečo iné, ako červený diplom, jazykové znalosti a prax v zahraničí.

Ak bude treba, pre svoj kariérny posun využijú ženy  aj niečo iné, ako červený diplom, jazykové znalosti a prax v zahraničí.
Ak bude treba, pre svoj kariérny posun využijú ženy aj niečo iné, ako červený diplom, jazykové znalosti a prax v zahraničí.
Zdroj: Shutterstock

Na pohovor bez nohavičiek

Nebudeme sa tváriť, že sex ako prostriedok na získanie výhod, či benefitov je niečím novým. To, že muži dávajú návrhy, je staré ako ľudstvo samo. Už dvorné dámy s prsiami vytlačenými pod bradou sa odstrkovali v túžbe ukázať ich v plnej kráse Francúzskemu kráľovi. Tá šťastná si potom mohla na zopár nocí ľahnúť pod baldachýn do jeho veľkej postele. Múdra a milujúca mama Forresta Gumpa prijala návrh pána riaditeľa a pustila si ho na jedno číslo do spálne. On potom pustil jej nie veľmi múdreho synčeka do školy pre múdre deti a mladý dostal šancu. Chápeme ju, nemala veľmi na výber. Vzhľadom na synovu “výbavu”. Zdena má však IQ v poriadku, napriek tomu spokojná nie je a všetky články o sebaprezentácií, motivácií a sebahodnote považuje za trápne rečičky pre naivné husičky. Poriadnu stratu času. Načo čakať ďalšie roky a makať ako šrób? Keď sa dá vykročiť po kratšej ceste. A nie je sama. “Poznám osobne minimálne dve, ktoré zaklopali a von vyšli síce už bez nohavičiek, ale s podpísanou pracovnou zmluvou”, prezrádza podľa nej pomerne rozšírené praktiky mladých žien v ceste za “kariérou”. A to pozor! Nebavíme sa o klasickej aférke asistentky so svojim šéfom. Ktorá ako asistentka začne a ňou zostáva. Bez ohľadu na to, koľko sexuálnych túžob svojmu nadriadenému splní. A večer, kým jej šéf sa hrá s deckami a jeho zákonitá mu varí jeho obľúbené francúzske zemiaky, si ona doma naivne predstavuje, aké to bude krásne, keď konečne on svoju manželku opustí. Jasné, že neopustí. Ale to je úplne iný príbeh. Bavíme sa o babách, ktoré sú dravé, ctižiadostivé a zbytky zábran odložili ráno pred akciou do nočného stolíka. Na dvere nadriadeného klopú už s odhodlaním ponúknuť svoje telo. Na spoločnú večeru idú dôkladne vydepilované. Presne ako to urobila Zdena v jeden krásny, jarný pondelok. Keď sa rozhodla “zabojovať” o miesto v prestížnej mediálnej spoločnosti. Kde nastala chyba v programe?

Načo čakať ďalšie roky a makať ako blázon? Keď sa dá vykročiť po kratšej ceste? Toto si myslia ženy, ktoré idú v kariére cez posteľ
Načo čakať ďalšie roky a makať ako blázon? Keď sa dá vykročiť po kratšej ceste? Toto si myslia ženy, ktoré idú v kariére cez posteľ
Zdroj: Shutterstock