Som sexi a  viem to

Nechceli by ste dopadnúť podobne? Potom je na mieste otázka, ako dlho by ste sa mali nechať naťahovať. ,,To závisí od toho, aký hlboký je vzťah medzi vami,“ vysvetľuje psychologička. ,,Ideálne je, ak sa dieťa narodí vtedy, keď je medzi dvomi ešte iskra. Neskôr túžba vyhasína. Ja by som viac ako tri roky rozhodne nečakala,“ radí odborníčka. Za tým, prečo títo muži tak neochotne pchajú hlavu do chomúta, sa môžu skrývať viaceré dôvody. Obavy z budúcnosti, paradoxne tie majú aj dobre situovaní muži. Lebo čím viac majú, tým viac môžu stratiť. Z rozvodu, lebo ich rodičia sa napokon rozišli a na BSM a žili spolu šťastne až do smrti, jednoducho už neveria. ,,Ale hlavný dôvod je sebectvo,“ tvrdí doktorka Brozmanová. Jednoducho sa nechcú deliť. S vami, s deťmi, s nikým. Eva si dodnes pamätá, ako sa Matúš vrátil z New Yorku. ,,Priniesol mi jedno jediné prašivé čierne tričko,“ neskrýva svoje rozčarovanie. ,,Keby nemal peniaze, poteším sa, že na mňa myslel, ale za sebou ťahal plný kufor značkových vecí. Keď som mu to vmietla do tváre, len na mňa vyčítavo hľadel. Vraj sa správam ako zlatokopka.“ Mať deti s takým mužom nie je vôbec sranda. Pokojne by sa vám mohlo stať to čo mojej kamarátke Jarke. Býva v dome, ktorý jej nepatrí, okopáva záhradu, ktorá tiež nie je jej, ani to auto, na ktorom vozí deti do školy. Jarka je naoko v plnke, ale v skutočnosti nemá nič.

Sebeckí chlapi v tridsiatke, v štyridsiatke, po deťoch netúžia. Majú život, v ktorom si môžu dovoliť všetko. A dieťa? To obmedzuje.
Psychologička

Šialená matka je povinna výbava

,,Podľa niektorých teórií muž dozrieva až okolo 33 - 35 roku, takže logicky by ste svadbu mali plánovať až s takýmto chlapom,“ povie doktorka Brozmanová. Niektorí z nich však majú aj dosť rokov, aj kariéru a peniaze a  stále nie sú zrelí. Pojem nezrelý si však nezamieňajte s hlúpym, rozumu títo chlapi majú až moc. ,,Vlastne aj sebaláska je istým spôsobom prejav nezrelost. V prieskumoch vychádza, že Taliani a  Slováci majú so svojou mamou až príliš lepkavý vzťah a najdlhšie z celej Európy sa držia jej sukne,“ vysvetľuje E. Brozmanová. To, že žije sám vo vlastnom byte, ešte nič neznamená. Kto mu varí, perie, žehlí? ,,Mladý samec si musí vyrovnať v dospelosti účty s otcom. Ak je matka príliš dominantná a otec chýba, chlap ostáva detinský a závislý od matky. Ako by sa tak mohol rozhodnúť pre spoločný život a deti, veď to so sebou nesie množstvo povinností a on je vlastne vo vnútri ešte dieťa.“

Vo vzťahu s egoistom vždy žena ťahá za kratší koniec
Vo vzťahu s egoistom vždy žena ťahá za kratší koniec
Zdroj: Shutterstock