A ruku na srdce! Tá, ktorá nikdy nezatúžila po žiadnom učiteľovi, nech prvá hodí kameňom. Starší, skúsení a inteligentní muži budú ženy vždy svojím spôsobom priťahovať. Niektoré len platonicky, iné neodolajú a svoje túžby potrebujú zhmotniť. Navyše, vzťah s učiteľom je tabu a zakázaný, takže je vlastne ešte viac vzrušujúci! Dokonca tak, že zo šedivejúceho odborníka na stredovek často urobí ideálneho adepta na tajného milenca. Alebo celú situáciu skomplikuje láska a zamilovanosť. Ako to teda je? Má vôbec takýto vzťah šancu na prežitie? Alebo je to len hra s ohňom?

ŽIADNE ILÚZIE

Či už profesor na vysokej alebo učiteľ španielčiny, vyučujúci je väčšinou starší ako študentky, niekedy dokonca starší ako jej rodičia. Čo je teda vlastne motiváciou na zvádzanie? Mladé ženy na romániku s profesorom okrem zakázaného ovocia často láka aj pocit, že sú obletované skúsenejším a inteligentným mužom a to im imponuje. Majú tak pocit, že sú docenené, aj keď niekedy môže hrať rolu aj nadmerná atraktivita vyučujúceho. Veď ak za katedrou stojí kópia Johnyho Deppa, ani sa nečudujeme, že je ťažké sa sústrediť! A ako to vidia učitelia? Romantiku v tom nehľadajte, väčšinou ide o nevyrovnaných jedincov, ktorí si v takomto vzťahu dokazujú svoju nadradenosť a láka ich predstava, že nad ženou majú plnú kontrolu. Mladé študentky mnohokrát využívajú na zvyšovanie si vlastného ega. A zlá správa pre zamilované je, že ich radi a často striedajú. „Mala som románik s profesorom, ktorý mi nakoniec veľmi ublížil. Stretávali sme sa celý semester a potom si ma zavolal a celé to zo dňa na deň ukončil. Ako dôvod neuviedol svoju manželku, ale inú študentku, do ktorej sa údajne zamiloval. Najhoršie bolo, že som sa doňho zaľúbila a potom sa z toho dlho spamätávala,“ opisuje zlú skúsenosť dnes už vyštudovaná ekonómka Simona. Nechceme hovoriť, že všetci sú hajzli, ale naivitu neodporúčame.

Shutterstock

NEPRÍJEMNÁ SKÚSENOSŤ 

Možno ste sa buchli do doktoranda a ospravedlňujete sa sama pred sebou tým, že je predsa len o pár rokov starší, žiadny dedko. To nie je až také nevhodné, či? Ale uvedomte si, že aj keby bol váš rovesník, stále je váš učiteľ a má nad vami istú dávku moci. To vo vašom vzťahu môže vyvolať zbytočnú nerovnováhu. A tá vedie väčšinou k tomu, že jeden využíva toho druhého. „Na vysokej som mala románik s profesorom literatúry. Kým sme sa stretávali, dostávala som samé áčka. Ale keď som sa zamilovala do spolužiaka a rozhodla sa náš vzťah ukončiť, profesor sa mi rozhodol na skúškach pomstiť. Bola som rada, keď som konečne skončila ročník a mohla sa mu oblúkom vyhnúť,“ rozpráva 22 ročná študentka Laura. Riziko síce podstupuje aj učiteľ, ktorý v konečnom dôsledku nesie zodpovednosť, ale máloktorá študentka sa odváži vyjsť s pravdou von. Častejšie sa stáva, že ju takýto úlet poznačí na zvyšok života. Ženy, ktoré majú negatívne skúsenosti so staršími mužmi vraj častejšie ako iné aj naďalej upadávajú do nevyrovnaných vzťahov, kde hrajú submisívnu rolu. 

ZAMILOVANÁ

Neviete si pomôcť, váš profesor je mladý, múdry a ešte aj neuveriteľne sexi, takže už po prvých týždňoch sa neubránite flirtu. Ani neviete ako a lietate v tom – ste zamilovaná. Čo v takomto prípade robiť? Máte dve možnosti – buď podstúpite riziko a uvidíte, čo z toho vznikne, alebo sa mu budete vyhýbať. Skôr než sa rozhodnete, mali by ste zvážiť, či vám stojí za možné riziko. Takýto vzťah by vás mohol stáť dokonca miesto na škole! Preto odporúčame druhú variantu: pozerať ale nechytať. Žiaden muž vám predsa nestojí za to, aby ste prišli o šancu sa vzdelávať. Ale ak naozaj cítite, že ste našli spriaznenú dušu, počkajte aspoň, kým vám neskončí semester, kedy vás učí. Nič nie je čiernobiele a to platí aj v láske. Záleží na tom, čo obaja cítite a čo vlastne jeden od druhého očakávate. Ak to medzi vami nie je len o chémii a máte pocit, že si máte čo povedať, môže to medzi vami zafungovať. Tak ako sa to podarilo 27ročnej Katke: „Svojho manžela som spoznala na vysokej, bol to môj profesor. Od začiatku to bolo medzi nami vážne, žiaden krátky románik. Sme spolu už štyri roky, z toho rok ako manželia.“ Len nezabudnite na opatrnosť, takéto vzťahy sú na akademickej pôde veľmi zriedkavé!

Čítajte  viac:

Niekedy sa nám jednoducho nechce: Ako povedať chlapovi, že dnes nemáme chuť na sex?

Má vôbec význam hrať sa na tajomnú a nedostupnú? A prečo to vlastne robíme...

Sexi poviedka na víkend: Ponorte sa do horúcich chvíľ v exotike, ktoré vás nenechajú chladnou

Čo vás naučí single život? Tieto veci si užijete, len keď budete bez partnera!

Žena mieni, muž mení: Ak chcete žiť v spokojnom vzťahu, nič neplánujte