Vlastne je úplne jedno, či ste s ním strávili dva roky vo vzťahu alebo desať v pokročilom manželstve. Tie pocity sú podobné. Keď všetky tie porozchodové emócie prebolia a prehrmia, vám to odrazu dôjde. Že aj keby ste sa akokoľvek chceli vrhnúť do nového vzťahu, má to háčik.

Netušíte, ako sa zoznámiť s novým chlapom, lebo ste to celé roky nerobili. Neviete, ako sa dnes randí, pretože pravidlá zvádzania a koketovania sú vám rovnako vzdialené ako dovolenka na Marse. Pochopiteľne, veď ak je žena zadaná, nepotrebuje loviť iného. A tak zákonite príde otázka – kde sa, dopekla, stratil môj sexepíl? Zostal mi vôbec nejaký? Pretože tie roky spoločného života, tie vankúšové bitky a bežný partnerský život posúva ženský šarm do iného levelu. No ako plynul čas, určite ste oň neprišli, len ste možno pozabudli, ako ho používať.

Je to ako šport

Našťastie pre všetky čerstvo rozídené či rozvedené, pri zoznamovaní a zvádzaní platí, že je to ako šport. Ak ste to raz už zvládli, zabudnúť sa to nedá. Pochopiteľne, chce to trošku tréningu, veď ak po rokoch pauzy chcete zlyžovať Chopok, takisto si to najskôr odskúšate na menšom kopčeku, však?

Lebo pravda je taká, že manželstvo, prípadne dlhší partnerský vzťah vás nenápadne vmanévrovali do komfortnej zóny, v ktorej vás určite nečakali výzvy typu, ako zbaliť chlapa. Vy ste nikoho nepotrebovali, pretože tá vaša „korisť“ každý večer čakala doma v kuchyni. Prípadne pred telkou na gauči.

Lenže keď je niekto single, a v tomto prípade je reč o vás, musí sa začať správať inak. Musí mať ostrejšie lakte a všímať si prípadnú konkurenciu, áno, v podobe iných žien, ktoré si túžia tiež uloviť sexi chlapíka, ktorý pri bare rozdáva úsmevy na všetky strany.

No a čo je najdôležitejšie, takáto single baba by mala v sebe opäť objaviť ženskosť a zmyselnosť. Čo sú zbrane, ktoré na opačné pohlavie zaručene zaberú. Lenže odkiaľ ich zrazu vydolovať, keď sú zahrabané len vo vašich spomienkach a vy iba matne tušíte, že ste ich mali kedysi v minulom storočí? Aj na to existuje recept. Trebárs prihlásiť sa na aktivitu, ktorá ju z vás dostane na povrch.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE