Takto to urobili naše čitateľky a teraz si to nevedia vynachváliť. Ich vzťah sa zlepšil odkedy...

Sme si najali upratovačku

Ivana (27) s iskrami v očiach rozpráva o tom, čo sa stalo, keď si na chod domácnosti najali pomocnú ruku: „Mám rada svoj domov, milujem víkendy, keď spolu s priateľom len tak leňošíme a zatvoríme sa pred svetom. Ibaže potom zahliadnem haldy špinavej bielizne, okná, ktoré by si zaslúžili umyť, a podlahu, ktorá handru už dva týždne nevidela. Kým sa odhodlám pustiť do upratovania, vždy prejde pol dňa. Ťaží ma to a som nevrlá. Lenže stačí mi aj najmenšia zámienka a znovu ho odložiť. Viem, že on chápe moje pracovné vyťaženie aj to, že upratovanie nie je môj koníček, ale vidím, že sa mu nepáčia moje výkyvy nálad.

Čítajte viac:

Na TOTO im rozhodne nenaleťte: V čom muži klamú najčastejšie?

A ani mu nenapadne pomôcť mi s tým. Až jedného dňa prišiel s nápadom: ,Miláčik, čo keby sme si najali upratovačku?‘ Mohla som nesúhlasiť? Chvíľu som si v podvedomí prehrávala všetky reči susediek a príbuzných o tom, ako nezvládam upratať ani malý dvojizbový byt a čo potom, keď raz prídu deti. Ale tieto myšlienky som vzápätí aj vypustila a cítim sa skvele. Každý piatok ráno k nám zavíta milá pani, ktorá počas jedného dopoludnia urobí to, čo mne trvalo aj celý víkend. A keď sa potom v piatok po práci vraciame do čistučkého bytu, obaja prekypujeme šťastím a spokojnosťou, lebo vieme, že počas voľných dní môžeme tráviť čas spolu a s našimi koníčkami.“

Sme navštívili poradňu

Alene (31) pomohlo sedenie u terapeuta. „Môj manžel, samozrejme, nechcel o tom ani počuť, až kým nedostal ultimátum. Buď pôjde so mnou na sedenie, alebo nášmu vzťahu zazvoní zvonec. Náš problém bol ten, že muž trávil dlhé hodiny v práci a kariéra bola uňho na piedestáli. O deťoch nechcel ani počuť, lebo na ne máme ešte kopu času a teraz si ešte musíme užívať mladosť a bezstarostnosť.

Zabudol na to, že spolu trávime maximálne rýchle raňajky a občas nedeľu, keď nie je práve v službe. Vraj keď mi to prekáža, nemala som si brať lekára. U terapeuta – muža – to bolo dosť komické, lebo podľa môjho chlapa sme mali fantastický vzťah. Chcel nás vypočuť aj osamote, tak sme sa mu posťažovali aj zvlášť. Neviem, čo manželovi dotyčný vtedy povedal, ale odvtedy sa začal správať inak. Dokonca nám naplánoval spoločný víkend, počas ktorého sa vôbec nepozeral na telefón. Zrazu si našiel čas aj na spoločnú večeru alebo na prechádzku a ja som v ňom našla konečne toho chlapa, za ktorého som sa vydávala.

Som odišla na liečenie

Diana (38) s partnerom prežívali dlhodobú partnerskú krízu. Problémom bol fakt, že sa už dlhšie pokúšali o bábätko, ktoré sa im nijako nedarilo splodiť. Obaja boli z celej situácie nešťastní a stále sa hádali.

„Nevedeli sme sa dohodnúť ani na banálnych veciach. Ja som mala v hlave len to, že chcem dieťa. Viem, že aj Oto po ňom veľmi túžil, ale časom to jednoducho prestal riešiť a začal sa so situáciou zmierovať. A to ma vytáčalo do nepríčetnosti. Potrebovala som si od všetkého oddýchnuť a nejakým zázrakom získať odstup. Na cestu okolo sveta som nemala peniaze, ale po viacerých neúspešných umelých oplodneniach som mala nárok na pobyt v kúpeľoch. Dohodli sme sa, že celý ten čas budeme bez seba s plnou vzájomnou dôverou. Nevolali sme si, nepísali. Pomedzi rôzne procedúry som mala čas nad všetkým popremýšľať. Spoznala som iné ženy s podobným osudom a nejakým spôsobom som sa vnútorne upokojila. Keď sme sa po troch týždňoch uvideli, boli sme opäť tí dvaja, čo sa do seba šialene zamilovali pred desiatimi rokmi. Dieťa ešte stále neprišlo, ale už viem, že všetko je tak, ako má byť.“

Čítajte viac:

Si si istá, že vieš o orgazme všetko? My ti prezradíme viac!

Sme sa presťahovali do mesta

Viktória (29) od narodenia žila v meste a milovala všetko, čo s mestským životom súvisí. Potom však spoznala Vlada, ktorý býval vo veľkom rodinnom dome za Bratislavou. V stave bláznivej zamilovanosti opustila svoj jednoizbový byt v centre a presťahovala sa na vidiek. Zo začiatku bolo všetko ružové. Veď do mesta sa dennodenne vracala kvôli práci a víkendy vo vlastnej záhrade s grilom boli také romantické. Potom však prišla zima a s ňou aj nuda a prvé depresie. Žiadne kino, posedenie v útulnej kaviarni či prechádzka po nočnom meste. Všetko bolo sivé a tu niekde začala šedivieť aj láska k mužovi.

„Všetko ma tam začalo štvať. Do práce som v zime išla aj hodinu a po ceste som si nikde nemohla kúpiť ani len obyčajnú kávu. Kúrilo sa drevom, ktoré bolo treba narúbať, doniesť a donekonečna prikladať. Vydržala som rok. Potom som sa Vladovi zmienila o svojich pocitoch a navrhla som mu spoločné sťahovanie do mesta. A on súhlasil! Dohodli sme sa, že skúsime žiť rok v meste a potom sa rozhodneme, čo ďalej. Mne sa konečne začalo ľahšie dýchať a svojmu milému som za toto vrúcne rozhodnutie schopná zniesť aj modré z neba.“

Sme zaviedli single cestovanie

Oddelené dovolenky sú v našich končinách ešte stále niečo nepochopiteľné a zväčša sú znakom, že vo vzťahu niečo neklape. Vysvetlenie, že ide o potrebnú očistu a pauzu jeden od druhého, aj tak pochopí len ten, kto niečo podobné vyskúšal.

Irena (25) a Pavol (26) sú spolu ešte len päť rokov, a predsa sa každé leto obaja na dva týždne vyberú svojou cestou. Pavol miluje hory a rád ich zdoláva, Irena miluje more a celodenné vypekanie na slniečku s kamoškami. Spočiatku sa snažili tráviť dovolenky spolu, no čoskoro prišli na to, že im to nevyhovuje.

Odkedy zaviedli do života cestovanie po svojom, ich vzťah sa doslova osviežil. Zvyčajne cestujú v rovnakom čase, a keď sa vrátia, vrhnú sa na seba ako v prvých týždňoch zamilovanosti. Dlhé hodiny si potom rozprávajú o tom, čo videli, kde boli, aké úžasné miesta navštívili. Občas spolu zájdu na spoločný víkend, ako sa na frajerov patrí. Ale tajne aj tak obaja čakajú na letné znovuzrodenie...

Má každý vlastnú spálňu

Spať v miestnosti s mužom, ktorý chrápe a vstáva o piatej, veru nie je žiadna zábava. Hlavne keď už je vzťah zabehnutý a nespája sa s bláznivou zamilovanosťou. Anna (41) to vyriešila po svojom. Ich syn sa presťahoval k frajerke a jeho detskú izbu prerobila na svoju oázu pokoja. Kúpila si posteľ v kráľovskej veľkosti, a keďže išlo o veľký priestor, z polovice sa stala ružová kúpeľňa s romantickou starodávnou vaňou.

„Večer si doprajem relaxačný kúpeľ a potom konečne opäť nerušene spím celú noc. Žiadne otravné chrápanie ani skoré buntošenie. A čo intímne záležitosti? Občas si pozvem manžela na návštevu do svojej postele. Mám však jednu podmienku. Spať musí ísť do vlastnej.

Čítajte viac:

Láska cez internet na počkanie: Dá sa nájsť pán Božský online?