Každý začínajúci vzťah je plný očakávania a predstáv o tom, že všetko, čo nás čaká, bude krásne ako rozprávka. Mali by sme sa však na veci pozerať s triezvym úsudkom a uvedomiť si, že stav zaľúbenosti nás dokáže pekne zaslepiť. Po pár mesiacoch však každý ukáže svoju pravú tvár. Zložíme si ružové okuliare a prídeme na to, že naozaj nikto nie je dokonalý a nebude nám na sto percent vyhovovať. Avšak, nerobte unáhlené rozhodnutia. Vždy pamätajte na to, že ak ste s niekým začali chodiť, bolo to kvôli tomu, že vás na ňom niečo zaujalo. Odlišoval sa od všetkých ostatných mužov, ktorých ste doteraz stretli a ak ste si ho vybrali, nemali by ste váš vzťah hneď zahodiť. Aj keby ste ho vymenili verte, že dokonalého muža nikdy nenájdete.

Dokonalosť totiž neexistuje! Ak však chcete mať po svojom boku muža, ktorý sa jej aspoň trochu približuje, mali by ste sa na situáciu pozrieť z úplne iného pohľadu a namiesto rozchodu radšej popracujte na partnerovej výchove!

Mať niekoho, kto nás ľúbi, je najviac.
Mať niekoho, kto nás ľúbi, je najviac.
Pinterest.com/elmaelma.com

foto: Pinterest.com/elmaelma.com

AKO NA TO?

Pri prevýchove partnera pamätajte hlavne na opatrnosť. Uvedomte si, že cieľom nie je, aby ste z neho urobili presný opak toho, čím je teraz. To, žiaľ, nie je reálne a verte, že pokiaľ sa vám podarí zmeniť jeho myslenie aspoň o pár stupňov bližšie k vášmu, vaša misia bola úspešná. Nepoužívajte výčitky, choďte skôr formou motivácie. Ak vám niečo vadí, povedzte mu to a hlavne, vysvetlite mu prečo! Na všetky požiadavky, ktoré na neho kladiete sa skúste pozrieť aj z vášho uhla pohľadu – vám by sa páčilo, pokiaľ by od vás chcel zmenu a nevysvetlil by vám, prečo to máte urobiť? Dajte mu dôvod, povedzte mu, že je to pre vás dôležité a uvidíte, že ak vás ľúbi, popracuje na sebe. Občas môžete popremýšľať aj o nejakej forme motivácie, o ktorej viete, že by ho potešila. Veď, povedzme si úprimne – pri mužoch zas nie je až také ťažké premyslieť formu odmeny.

Vždy pamätajte na to, že všetky problémy sa dajú vyriešiť, akurát o nich treba hovoriť. Komunikácia je základom každého vzťahu a tam, kde funguje, funguje aj všetko ostatné. Neverili by ste, ale vďaka nej sa niekedy stávajú aj rozprávkové zázraky. Len do toho, vyskúšajte.

Čítajte viac:

Chcete mať lepší SEX? Nespoliehajte sa na muža a podniknite tieto 4 kroky!

Nemáte chuť na sex? TOTO je 6 najčastejších príčin!

Sex v aute: Vďaka týmto radám si ho skutočne užijete!

Kamošky sú nový manžel: Láska nemusí vydržať, priateľstvo áno...