Aha, aj dôkaz máme. Štatistiky francúzskeho inštitútu INSER dokonca tvrdia, že každá desiata žena nemala sexuálny vzťah za posledných dvanásť mesiacov. Každá druhá síce sex zažila, ale len preto, aby vyhovela svojmu partnerovi a bez toho, aby sama na to dostala chuť. A každá štvrtá žena síce za ten čas mala sexuálny styk, ale bez toho, aby si ho naozaj užila, a vlastne pri tom necítila žiadne vzrušenie a už vôbec nie orgazmus.

Tak čo, keď vidíte tieto čísla, nie sú vaše výčitky a pocit viny o čosi menšie? Lebo pravda je taká, že ženy nie sú mašinky na kľúčik a nedokážu si na počkanie naprogramovať túžbu a už vôbec nie blažené stavy rozkoše. Keďže pohlavná túžba a naše libido prechádzajú rôznymi fázami, pokojne môžeme byť k sebe na dve sekundy úprimné a priznať si, že obdobia so sexom veľmi často striedajú obdobia bez neho. Pre sexuológov je však táto téma čosi ako pole neorané, radi sa jej vo svojich výskumoch venujú a zistili, že existujú tri hlavné dôvody, prečo si mnohé ženy radšej dobrovoľne vyberajú celibát.

Pretože sex nie je žiadna sláva

Ingrid má dvadsaťosem a keď sa obzrie späť do svojej minulosti, otvorene priznáva, že ak ide o erotické zážitky, veľmi si ich neužila. „Dlho som si myslela, že za to môžu muži. Že som len narazila na nevydarených milencov. Jeden sex vybavil za dve minúty a potom polomŕtvy odpadol do postele, ďalší považoval predohru za staromódnu záležitosť a nechcel si dať vysvetliť, že pre mňa je táto staromódnosť dôležitá, a tretieho som v posteli večne musela utešovať. Lebo pri každom druhom pokuse mal problémy s erekciou. No čuduje sa mi niekto, že som na sex prestala mať chuť? Nakoniec som si povedala, že takýchto čudných chlapíkov asi priťahujem a že problém je vo mne. Že dobrý sex mi asi nie je súdený,“ vysvetľuje Ingrid, ktorá si sama pre seba
určila takúto čudnú diagnózu. Lenže v jej prípade by každý sexuológ len pokrútil hlavou, lebo takto to naozaj nefunguje. Ľudia sa totiž nedelia na tých, ktorí sú alebo nie sú stvorení na kvalitný sex.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE