Vyzerá ako typický zlatý chalan. Modré oči, psí pohľad a úsmev, proti ktorému neexistuje imunita. Štyridsaťpäťročný kanadský predseda vlády sa vďaka svoju šarmu rýchlo stal miláčikom žien, mužov, detí aj internetu. Roztomilý, vzdelaný, ľudský a vtipný. Jednoducho, neodolateľný.

Čítajte viac: 

Kto je tento sexi krásavec? Známy politik bol v mladosti naozaj kus!

Pán učiteľ

Justin Trudeau pôsobí na svojom poste už vyše roka a jeho popularita stúpa závratnou rýchlosťou. Politiku mal v krvi od detstva – aj jeho otec Pierre bol kedysi kanadský premiér a pod drobnohľadom národa bol ako prvorodené dieťa významného politika doslova ešte pred narodením. Hoci do školy ho mohla voziť luxusná limuzína, Justinov otec dal prednosť školskému autobusu, pravdaže, s policajným sprievodom. Pikantné je, že Justinovu politickú budúcnosť predvídal aj americký prezident Richard Nixon. Pri istej oficiálnej večeri si vraj štrngol s Justinovým otcom a vyhlásil, že pripíja na budúceho kanadského premiéra Justina Trudeaua – ktorý mal v tom čase pár mesiacov. A jediné, čo ho zaujímalo, boli hrkálky a plyšové zvieratká.

Napokon sa jeho kariéra po škončení vysokej školy uberala celkom opačným smerom, než sa od syna bývalého premiéra dalo očakávať. S bakalárskym diplomom z literatúry striedal zamestnania jedna radosť. Chvíľu pracoval ako vyhadzovač na diskotéke, potom ako inštruktor snoubordingu, bol aj moderátor v rádiu a dokonca učil na niekoľkých školách francúzštinu či matematiku. A je jasné, že všetky baby boli doňho. Aspoň podľa jeho bývalých žiakov, ktorí o svojom milovanom profesorovi hovoria neuveriteľné historky. Napríklad tú, ako ho pristihli v škole pospevovať si hity kapely The Offspring či púšťať sa na dirt-boarde dolu kopcom za školou. Napokon sa však predsa len vydal v otcových šľapajach.

S princom Harrym na hokeji.
S princom Harrym na hokeji.
Profimedia.sk

Čítajte viac: 

Z módy do politiky: Anna Wintour bude veľvyslankyňa

Pekný účes

Keď prevzal vedenie liberálov v Kanade, zlé jazyky tvrdili, že ani slávne priezvisko a pekné vlasy mu nemôžu pomôcť naštartovať hviezdnu kariéru. Ale Trudeau stavil na ľudskosť, osobný prístup a nemal problém ukazovať sa aj v situáciách, ktoré pre jeho oponentov neboli celkom typické. Justina tak napríklad odfotili pri boxe, člnkovaní, na joge, hokeji či na turistike. Ukázal aj nabúchané svaly a tetovanie.

No a fešácky výzor sexi Kanaďanovi určite neuškodil, všakže? Keď ho zvolili za predsedu vlády, fanúšikovia boli nadšení a vyhlasovali, že konečne aj Kanada má svojho Kennedyho. Pravda je, že Trudeau, ktorý má tri deti a za manželku si vzal detskú lásku, sa už teraz zaraďuje medzi najpríťažlivejších politikov sveta. Nielen pre vzhľad, ale aj tým, čo robí a ako to robí.

Bojuje za zrovnoprávnenie mužov a žien, ochranu životného prostredia dáva na prvé miesto, podporuje feminizmus, zavádza vyššie dane pre bohatých a nižšie pre strednú vrstvu, s úsmevom prijíma sýrskych utečencov a obhajuje legalizáciu marihuany. Ako prvý kanadský premiér šiel dokonca v sprievode za práva homosexuálov. A tak sa už nikto ani nečuduje, že ho všetci zbožňujú. Teda, takmer všetci.

S kráľovnou Alžbetou.
S kráľovnou Alžbetou.
Profimedia.sk

Čítajte viac: 

Hillarino tajomstvo: Čo skrýva kandidátka na americkú prezidentku?

Virálny

A to nie je len také nemastné-neslané zhodnotenie. Internetom sa Justinova charizma šíri rýchlejšie ako tie najdokonalejšie počítačové vírusy. Stačí si pozrieť všetky tie fotky, vtipné obrázky a meme. Pre jeho úsmev zmäkne aj tvár železnej lady Európy Angely Merkelovej či anglickej kráľovnej Alžbety.

A ten pohľad Emmy Watson Kate Middletonči Ivanky Trump, keď konečne stretli kanadského premiéra! Nehovoriac o hysterickom piskote žien, keď sa na videu pomaličky vyzlieka do tielka. Video, mimochodom, nájdete na YouTube, takže hor’ sa klikať! Bez ohľadu na to, ako sa kariéra Justina Trudeaua bude vyvíjať, je nám už teraz jasné, prečo sú Kanaďanky také patriotky.

Čítajte viac:

Najkrajší chlap Instagramu ♥ Z Nicka Batemana odpadávajú milióny žien